Міжрелігійний і громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF) створений представниками 36 світських і духовних установ Східної Європи за результатами міжнародної наукової конференції «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі: охорона Творіння» (Ужгород 07-09.10.2016). Метою діяльності форуму є обмін інформацією, досвідом і спільними діями в природоохоронній сфері між церквами та природоохоронними організаціями на благо і сприяння турботі про Боже творіння.

Форум покликаний сприяти розвитку природоохоронних програм і проектів церков, церковних організацій і громадянського суспільства на основі біблійних, богословських та інших духовних відправних точок для пошуку і застосування принципів сталості у відношенні до ближнього, беручи до уваги нашу відповідальність за майбутні покоління і за все творіння Боже – природу. Першочерговим завданням Форуму є створення інформаційної мережі/порталу високої якості для поширення новин та обміну інформацією в церквах, серед зацікавлених християнських природоохоронних організацій та всіх людей доброї волі, знаходячи спільні погляди на вирішення актуальних екологічних проблем; розвиток співробітництва та обміну інформацією з установами та організаціями, що займаються питаннями довгострокового захисту живої і неживої природи.

Перший в Східній Європі екуменічний форум за збереження довкілля, 17.06.2007, Ужгород, Україна

Борис Тихомиров

Директор центрально-азіатських програм Союзу охорони природи (NABU) Німеччини.
Засновник IRCEF, ідейний натхненник і строгий критик багатьох наших починань і проектів, чий внесок у нашу спільну справу складно переоцінити і з позицій досвіду, і з позицій дружньої участі, і щирої захопленості як охороною довкілля так і популяризацією роботи по відповідальності за Творіння – Природу Східної Європи.
Дипломат з великим досвідом він майстерно надає нашій роботі міжнародної ваги і мети, що сприяють співпраці і консолідації церкви і НПО на пострадянському просторі.
Управлінець, що стоїть біля витоків Міністерства навколишнього середовища РФ, розробник багатьох міжнародних договорів в сфері охорони навколишнього середовища, а потім багаторічний керівник різних природоохоронних програм в Німеччині, пов’язаних з передачею екологічних технологій (ITUT, UB East), Борис Тихомиров з’єднує можливості стратегічного планування в області захисту природи з особливостями соціальної ситуації, України та інших країн Східного Партнерства.


Накопичений досвід екологічної діяльності на європейському та міжнародному рівні дозволяє йому надавати ефективність складним і багатоскладним проектам захисту природи. Серед подібних проектів можна виділити ініціативу Бориса Тихомирова по скликанню першого Всесвітнього форуму щодо захисту снігового барса на Землі, який заклав основу для розробки відповідної Глобальної програми

Бокотей Олександр, секретар ІРЦЕФ

Після закінчення біологічного факультету Ужгородського державного університету працював вчителем біології і валеології в ЗОШ I-III ст. села Золотарьово Хустського району Закарпатської області. Після роботи в школі закінчив аспірантуру при кафедрі ентомології біологічного ф-ту УжДУ і захистив дисертацію по екології тварин. Працював директором Зоологічного музею, а по сумісництву викладав дисципліни екологічного спрямування на біологічному і географічному факультетах Ужгородського національного університету і Ужгородській Богословській Академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. З 2001 року є консультантом з питань збереження довкілля і сталого розвитку для Комісії з екології, мігрантів та туризму Конференції Римсько-Католицьких єпископів України (Голова Комісії – єпископ Майнек Антал).

З 2004 року є секретарем Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії (Голова Комісії – Владика Мілан Шашік). В 2012 році долучився до створення Інституту еколого-релігійних студій http://www.ie-rs.org/about.html, основним завданням якого є дослідження екологічних поглядів різних християнських традицій. Інститут був створений у співпраці з Університетом Людовіка Максиміліана (LMU) і фінансової підтримки акції солідарності німецьких католиків Renovabis.

У різні роки долучався до реалізації різних ініціатив: БФ «Церква і навколишнє середовище», Інформаційний центр з питань екологічної освіти при УжНУ; ініціював реалізацію важливого проекту «Толерантність на кордонах Європи», багатьох інших проектів.

В 2016 році на базі очолюваного ним Інституту еколого-релігійних студій, за ініціативи Союзу охорони природи Німеччини (ініціатор Борис Тіхоміров) і підтримки МЗС Німеччини (АА) був створений і успішно стартував амбітний Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF). IRCEF вчасно взяв на себе важливу функцію сприяння консолідації суспільства на пострадянському просторі шляхом співпраці Церкви і НПО по відповідальності за Творіння – Природу.

Основне коло інтересів: теологія Творіння, освіта задля сталого розвитку, екологічне богослов’я, захист клімату, сучасні міждисциплінарні дослідження в сфері захисту довкілля, збереження довкілля та сталий розвиток загалом.

Відповідає за злагоджену роботу всіх партнерів інтернаціональної команди IRCEF

e-mail: bokoteyzlatary@gmail.com:

phone: +30501836068

skype: bokoteyzlatary@gmail.com

Біланич Михайло Координатор напрямківВ 2004 закінчив біологічний факультет, а в 2007 аспірантуру при Ужгородському національному університеті. Також навчався в катехитично-педагогічному інституті ім. Андрея Бачинського при Мукачівській греко-католицькій єпархії.
З 2007 року – науковий співробітник зоологічного музею Ужгородського національного університету. По сумісництву викладає біологію на підготовчих курсах даного університету. 
З 2005 року, на волонтерських засадах, брав активну участь в роботі Комісії з екології при Римо-католицькій єпископській конференції України і Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії. Був одним із організаторів роботи Інформаційного центру при Ужгородському університеті, створеного за сприяння LMU і DBU в 2009 році. А з 2011 року продовжує працювати співробітником Інституту еколого-релігійних студій при даному університеті. 

 В Інституті розвиває напрямки екологічної освіти і виховання, екологічної етики. Забезпечує Інтернет-діалог по відповідальності за творіння − Природу в Східній Європі.

Моб. тел. 0507096567


Куля Наталія  менеджер


    Закінчила Ужгородський національний університет за напрямком туризм та міжнародні економічні відносини. В Інституті працює з 2013 року. Основні напрямки: сталий розвиток, сталий туризм, рекреаційно-туристична діяльність на території національних парків, транскордонне співробітництво, історико-культурна та архітектурна спадщина. Знання мов: англійська, є також знання іспанської, німецької та польської мов.  

е-mail: nataliya.kulya@gmail.com Тел: 099 26 57 147

.

.

.

.

.

Мотузенко Богдан координатор з наукових питань

Богдан Мотузенко

Після закінчення в 1999 році магістратури факультету соціології та психології Київського національного університету ім. Т. Шевченка закінчив аспірантуру при кафедрі Галузевий соціології за спеціальністю «Соціологія культури», отримав ступінь кандидата соціологічних наук. Співпрацював з соціологічними агентствами, брав участь в проектуванні передвиборних кампаній.
До 2007 року був завідувачем сектори соціології, а пізніше заступником директора з наукової роботи, керівником київського представництва Фонду підтримки прогресивних реформ. Викладав курси «Соціологічний аналіз документів» в КНУ ім. Т. Шевченка та «Соціологія комунікацій» в Академії профспілок України.
З 2007 року – директор Департаменту аналітичного забезпечення в консорціумі «Індустріальна група», де займався організацією аналітичного супроводу і питаннями формування репутації корпоративного бізнесу.
З 2015 року – є засновником дослідницької групи «Project Bureau», що спеціалізується на якісних методах досліджень, стратегічної аналітики і соціальному проектуванні. У різні роки брав участь в розробці соціальних, громадянських і художніх кампаній, громадських ініціатив та проектів. Співзасновник НГО «Громада« Андрївській Узвіз », громадської ініціативи« Солдатська слобідка »(м.Київ).
Основне коло інтересів: соціологія комунікацій, соціальне проектування, сучасні міждисциплінарні дослідження, соціальні та громадські рухи, лідерство, питання становлення громадянського суспільства в Україні, соціоекологія.

В Інституті еколого-релігійних студій відповідає за розробку соціальних проектів, міждисциплінарності і гуманітарних досліджень.

Email: bmotuzenko@gmail.com

phone: +380507305548

skype: bmotuzenko

Шошиташвили Гульнара

Дата народження:
9 Аапреля 1969 р
Освіта 1986/1991 Технічний Університет Грузії, факультет енергетики, спеціальність мережі і системи (російський сектор). Диплом ФБ-1 # 072168.

1990/1993 Тбіліський державний університет, факультет журналістики, спеціальність – теорія і практика преси. Диплом D # 000502.

Знання іноземних мов Грузинський – C 2
Російська – C 1
Англійська – A 2

• 1991 – 1992 – Тбіліська 9-а колійна дистанція залізничного управління – Технік;
• 1992 – 1999 – Прессцентр міністерства оборони Грузії – стенографістка, тележурналіст, аналітик;
• 1999 – 2003 – Кореспондент ваенно-громадської газети «Орбіта», керівник громадського відділу;
• 2003 – 2004 – Керівник групи распростронения офіційної інформації департаменту зв’язку з громадськістю та інформації Міністерства Оборони Грузії;
• 2008 – 2009 – Кореспондент журналу «Масцавлебелі» (Учитель) Міністерства Освіти Грузії;
• З 2004 по сьогоднішній день – Голова правління Асоціації Розвитку Громадянського Суспільства Грузії (АРГО) (ACSDG);
• 2015-2018 – Голова консультативної ради мерії м тетрі-цкаро
• 2017-2019 IRCEF – Керівник партнерської організації в Грузії, ACSDG.

ДОСВІД УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ
• 2005 – 2007 Місцевий координатор проекту «Соціальний моніторинг нафтопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан місцевими громадами»;
• 2005 – 2006 Місцевий журналіст проекту «Консервація бурого ведмедя на Тріалетського хребта»;
• 2005 – 2006 Координатор проекту «Розвиток можливостей асоціації для мобілізації громади»;
• 2005-2006 Директор проекту «Парасолька – Ресурсцентр в тетрі-цкаро»;
• 2006-2007 Місцевий координатор проекту «Управління міжетнічних відносин»;
• 2009 – 2010 Місцевий координатор проекту «Зменшення впливу на навколишнє середовище проектів здійснених ресурсами для усунення поствоєнної кризи 2008-го року»;
• 2009 Місцевий координатор проекту «Соціальне і екологічне адвокатування в просесса приватизації державного майна»;
• 2011-2012 Менеджер проекту «адвокатування доступності питної води в м тетрі-цкаро»;
• 2013-2014 Менеджер проекту «Активна громада – прозоре і підзвітна правління».

ДОДАТКОВА ОСВІТА
(Курси, сертифікати)
    2014 року – Чиновник виборчої адміністрації.
    2015 – Тбіліська Політічесская школа – Європейська Рада

Адрес электронной почты:  shoshitashvili.guliko@gmail.com

Наталія Мухіна

Наталія Мухіна

Народилася 21 березня 1957 року в місті Кишиневі, Республіка Молдова.
Освіта вища технічна. Факультет «Містобудування та Архітектура». Близько 30 років стажу в державному проектному інституті «ДПІ Молдгіпрограждансельстрой» (в даний час «Ruralproect»).
Працювала в муніципальній державній бібліотеці ім. М. В. Ломоносова. Відповідала за відділ мистецтва. Вивчила програму Koha Сataloging і вносила в електронний каталог нотні і художні видання.
Є членом Правління Асоціації Російських письменників Республіки Молдова, – відповідальний секретар АРП РМ.
2001 – книга для дітей «Казки-розмальовки «Секрет».
2002 році – збірка поезії« Я знаю … ».
2007 – книга казок для дітей «Веселка».
2012 – Диплом лауреата конкурсу поезії та прози для дітей Альманаху Тула літературна, номінація «Казки».
2013 – Золотий лауреат конкурсу ; “Посох і ліра” Літературного форуму Ковдора, номінація “Як не проза, то вірші” (Мольєр), вірш “Рятую простирадла!”.
2016 – Дипломант міжнародного літературного конкурсу Літературного форуму Ковдора, номінація “Як не проза, то вірші” (Мольєр), вірш “Прісуропленние шкарпетки”.
2017 – збірка духовної поезії «Дві Осі». 2017 – весела, іронічна «Жінка на виданні».
Друкувалася в газетах і колективних збірках віршів, журналах та альманахах Росії, України, Молдови та Казахстану.
2018 – Лауреат конкурсу «Природа і люди, село і місто», вірш “Серпнева ікона”. Дипломант конкурсу «Нехай час не прощає фальші», вірш “Я безногого бачила”.
2018 – Диплом переможця міжнародного відкритого конкурсу короткого оповідання «На шляху до гармонії» на радіо «Гомель Плюс 103.7 FM» (ТРК «Гомель» Білорусь) , оповідання «Мусі-мамілюсі».
2018 – Диплом міжнародного конкурсу «Відповідальність за Творіння і Захист клімату Східної Європи» в номінаціях «Казка», «Вірш».

Офіційний імейл форуму: info@ircef.org

Науково-дослідний центр протестантської спільноти (FEST)

Науково-дослідний центр протестантської спільноти (FEST) – міждисциплінарний науково-дослідний інститут, заснований в Гейдельберзі в 1958 році, основне фінансування якого здійснюють члени асоціації підтримки – Протестантська церква в Німеччині (EKD), регіональні церкви, німецький протестантський Кірхентагу і протестантські академії. Фінансування дослідницької та консультаційної роботи також здійснюється за рахунок коштів третіх сторін

НУО “Сюнік-Розвиток”

НВО “Сюнік-Розвитку” була заснована в 1995 році і є однією з найбільших неурядових організацій на території Південної Вірменії. Мета організації є сприяння поліпшенню та розвитку життєвих умов в Вайоц Дзор через культурно-освітні, соціально-економічні проекти, в той же час створення місцевих і міжнародних зв’язків.
Протягом 25 років своєї діяльності НУО “Сюнік-Розвитку” здійснювала ряд програм по розвитку спільнот: сільське господарство, транскордонні тренінги для молоді, літні освітні табори, юридичні та медичні консультації, міжнародні тренінги, туристичні ініціативи і охорона навколишнього середовища.
В даний час організація працює в наступних сферах: соціальне, сільськогосподарське, молодіжне, екологічне та розвиток туризму. Всі відділи керуються кваліфікованим і досвідченим персоналом. Проекти реалізуються за підтримки місцевих і міжнародних партнерів, які знаходять фінансування з різних фондів.
У 2000 році, організація створила відділ охорони навколишнього середовища, в рамках якого були реалізовані програми зі створення зелених зон, посадка дерев і чагарників в особливо охоронювані природні території, ряд семінарів по підвищенню екологічної обізнаності, використання гумусу як органічне добриво, а також просування « зеленої »енергії як використання альтернативних ресурсів в містах і селах в Вірменії.
У 2013 році в рамках екологічних програм, НВО “Сюнік-Розвитку” удастоілась національної премії “Енергетичний глобус”. Починаючи з 2016 року НВО “Сюнік-Розвитку” є членом “Європейської християнської екологічної мережі (ECEN)”, в результаті чого почалося тісне співробітництво з “Інститутом екологічних і релігійних досліджень”, Україна. У квітні 2019 року на основі співпраці обидві організації запустили новий екологічний проект під назвою “Екологічна освіта та підвищення обізнаності в Вайоцдзорской області Вірменії і в Закарпатській області України”.
Метою проекту є підвищення обізнаності про зміну звичок людей до більш стійкого способу життя в двох регіонах а так само реалізація невеликих грантових проектів та розробка плану вивезення сміття і установка сміттєвих баків в 2 сільських населених пунктах обох країн.
Цільові групи проекту – місцеві органи влади і представники спільноти, члени місцевої громади та члени церкви.
Проект реалізується при координації “Дослідницького центру асоціації протестантського навчального співтовариства” (FEST), Німеччина та за фінансової підтримки Федерального агентства по навколишньому середовищу в Дессау (Umweltbundesamt), Німеччина.