Міжрелігійний і громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF) створений представниками 36 світських і духовних установ Східної Європи за результатами міжнародної наукової конференції «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі: охорона Творіння» (Ужгород 07-09.10.2016). Метою діяльності форуму є обмін інформацією, досвідом і спільними діями в природоохоронній сфері між церквами та природоохоронними організаціями на благо і сприяння турботі про Боже творіння.

Форум покликаний сприяти розвитку природоохоронних програм і проектів церков, церковних організацій і громадянського суспільства на основі біблійних, богословських та інших духовних відправних точок для пошуку і застосування принципів сталості у відношенні до ближнього, беручи до уваги нашу відповідальність за майбутні покоління і за все творіння Боже – природу. Першочерговим завданням Форуму є створення інформаційної мережі/порталу високої якості для поширення новин та обміну інформацією в церквах, серед зацікавлених християнських природоохоронних організацій та всіх людей доброї волі, знаходячи спільні погляди на вирішення актуальних екологічних проблем; розвиток співробітництва та обміну інформацією з установами та організаціями, що займаються питаннями довгострокового захисту живої і неживої природи.

Перший в Східній Європі екуменічний форум за збереження довкілля, 17.06.2007, Ужгород, Україна

Борис Тихомиров

Директор центрально-азіатських програм Союзу охорони природи (NABU) Німеччини.
Засновник IRCEF, ідейний натхненник і строгий критик багатьох наших починань і проектів, чий внесок у нашу спільну справу складно переоцінити і з позицій досвіду, і з позицій дружньої участі, і щирої захопленості як охороною довкілля так і популяризацією роботи по відповідальності за Творіння – Природу Східної Європи.
Дипломат з великим досвідом він майстерно надає нашій роботі міжнародної ваги і мети, що сприяють співпраці і консолідації церкви і НПО на пострадянському просторі.
Управлінець, що стоїть біля витоків Міністерства навколишнього середовища РФ, розробник багатьох міжнародних договорів в сфері охорони навколишнього середовища, а потім багаторічний керівник різних природоохоронних програм в Німеччині, пов’язаних з передачею екологічних технологій (ITUT, UB East), Борис Тихомиров з’єднує можливості стратегічного планування в області захисту природи з особливостями соціальної ситуації, України та інших країн Східного Партнерства.


Накопичений досвід екологічної діяльності на європейському та міжнародному рівні дозволяє йому надавати ефективність складним і багатоскладним проектам захисту природи. Серед подібних проектів можна виділити ініціативу Бориса Тихомирова по скликанню першого Всесвітнього форуму щодо захисту снігового барса на Землі, який заклав основу для розробки відповідної Глобальної програми

Бокотей Олександр, секретар ІРЦЕФ

Після закінчення біологічного факультету Ужгородського державного університету працював вчителем біології і валеології в ЗОШ I-III ст. села Золотарьово Хустського району Закарпатської області. Після роботи в школі закінчив аспірантуру при кафедрі ентомології біологічного ф-ту УжДУ і захистив дисертацію по екології тварин. Працював директором Зоологічного музею, а по сумісництву викладав дисципліни екологічного спрямування на біологічному і географічному факультетах Ужгородського національного університету і Ужгородській Богословській Академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. З 2001 року є консультантом з питань збереження довкілля і сталого розвитку для Комісії з екології, мігрантів та туризму Конференції Римсько-Католицьких єпископів України (Голова Комісії – єпископ Майнек Антал).

З 2004 року є секретарем Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії (Голова Комісії – Владика Мілан Шашік). В 2012 році долучився до створення Інституту еколого-релігійних студій http://www.ie-rs.org/about.html, основним завданням якого є дослідження екологічних поглядів різних християнських традицій. Інститут був створений у співпраці з Університетом Людовіка Максиміліана (LMU) і фінансової підтримки акції солідарності німецьких католиків Renovabis.

У різні роки долучався до реалізації різних ініціатив: БФ «Церква і навколишнє середовище», Інформаційний центр з питань екологічної освіти при УжНУ; ініціював реалізацію важливого проекту «Толерантність на кордонах Європи», багатьох інших проектів.

В 2016 році на базі очолюваного ним Інституту еколого-релігійних студій, за ініціативи Союзу охорони природи Німеччини (ініціатор Борис Тіхоміров) і підтримки МЗС Німеччини (АА) був створений і успішно стартував амбітний Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF). IRCEF вчасно взяв на себе важливу функцію сприяння консолідації суспільства на пострадянському просторі шляхом співпраці Церкви і НПО по відповідальності за Творіння – Природу.

Основне коло інтересів: теологія Творіння, освіта задля сталого розвитку, екологічне богослов’я, захист клімату, сучасні міждисциплінарні дослідження в сфері захисту довкілля, збереження довкілля та сталий розвиток загалом.

Відповідає за злагоджену роботу всіх партнерів інтернаціональної команди IRCEF

e-mail: bokoteyzlatary@gmail.com

Біланич Михайло Координатор напрямківВ 2004 закінчив біологічний факультет, а в 2007 аспірантуру при Ужгородському національному університеті. Також навчався в катехитично-педагогічному інституті ім. Андрея Бачинського при Мукачівській греко-католицькій єпархії.
З 2007 року – науковий співробітник зоологічного музею Ужгородського національного університету. По сумісництву викладає біологію на підготовчих курсах даного університету. 
З 2005 року, на волонтерських засадах, брав активну участь в роботі Комісії з екології при Римо-католицькій єпископській конференції України і Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії. Був одним із організаторів роботи Інформаційного центру при Ужгородському університеті, створеного за сприяння LMU і DBU в 2009 році. А з 2011 року продовжує працювати співробітником Інституту еколого-релігійних студій при даному університеті. 

 В Інституті розвиває напрямки екологічної освіти і виховання, екологічної етики. Забезпечує Інтернет-діалог по відповідальності за творіння − Природу в Східній Європі.


Куля Наталія  менеджер


    Закінчила Ужгородський національний університет за напрямком туризм та міжнародні економічні відносини. В Інституті працює з 2013 року. Основні напрямки: сталий розвиток, сталий туризм, рекреаційно-туристична діяльність на території національних парків, транскордонне співробітництво, історико-культурна та архітектурна спадщина. Знання мов: англійська, є також знання іспанської, німецької та польської мов.  

е-mail: nataliya.kulya@gmail.com

.

.

.

.

.

.

.

Мотузенко Богдан координатор з наукових питань

Богдан Мотузенко

Після завершення магістратури на факультеті соціології та психології Київського національного університету імені Т. Шевченка в 1999 році, закінчив аспірантуру при кафедрі галузевої соціології за спеціальністю «Соціологія культури» та отримав ступінь кандидата соціологічних наук. Співпрацював з соціологічними агентствами, брав участь в проектуванні передвиборних кампаній.

До 2007 року був завідувачем сектору соціології, а пізніше заступником директора з наукової роботи, керівником київського представництва Фонду підтримки прогресивних реформ. Викладав курси «Соціологічний аналіз документів» в КНУ ім. Т. Шевченка та «Соціологія комунікацій» в Академії профспілок України.

З 2007 року – директор Департаменту аналітичного забезпечення в консорціумі «Індустріальна група», де займався організацією аналітичного супроводу і питаннями формування репутації корпоративного бізнесу.

З 2015 року – є засновником дослідницької групи «Project Bureau», що спеціалізується на якісних методах досліджень, стратегічної аналітики і соціальному проектуванні. У різні роки брав участь в розробці соціальних, громадянських і художніх кампаній, громадських ініціатив та проектів. Співзасновник НГО «Громада «Андрївський Узвіз», громадської ініціативи «Солдатська слобідка» (м.Київ).

Основне коло інтересів: соціологія комунікацій, соціальне проектування, сучасні міждисциплінарні дослідження, соціальні та громадські рухи, лідерство, питання становлення громадянського суспільства в Україні, соціоекологія.

В Інституті еколого-релігійних студій відповідає за розробку соціальних проектів, міждисциплінарності і гуманітарних досліджень.

E-mail: bmotuzenko@gmail.com
phone: +380507305548
skype: bmotuzenko

Шошиташвили Гульнара

З 1986 по 1991 навчалася на факультеті енергетики в Технічному Університеті Грузіі; в 1993 закінчила факультет журналістики в Тбіліському державному університеті.

З 1992 по 1999 працювала на посаді тележурналістки в прес-центрі Міністерства оборони Грузії. Потім чотири роки працювала керівником громадського відділу та кореспондентом воєнно-громадської газети “Орбіта”.
2003-2004 роки задіяна на посаді керівника групи поширення офіційної інформації департаменту зв’язку з громадськістю Міністерства оборони Грузії.
З 2008 по 2009 рік є кореспондентом журналу “Масцавлебелі”.
З 2004 і донині працює головою правління Асоціації розвитку громадянського суспільства Грузії.
З 2015 по 2018 працювала головою консультативної ради мерії міста Тетрі Цкаро, Грузія.

Досвід в управлінні проектами:

В якості координатора була задіяна в таких проектах як “Соціальний моніторинг нафтопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан місцевими громадами” (2005-2007), “Розвиток можливостей асоціації для мобілізації громади” (2005-2006), “Управління міжетнічних відносин” (2006-2007), “Соціальне і екологічне адвокатування в процесах приватизації державного майна” (2009).
В якості менеджера брала участь в таких проектах як “Активна громада – прозоре управління” (2013-2014), “Адвокатування доступності питної води в м. Тетрі-Цкарі, Грузія” (2011-2012), “Ресурсцентр “Парасолька” в м. Тетрі Цкарі, Грузія” (2005-2006).

E-mail: shoshitashvili.guliko@gmail.com

Наталія Мухіна

Наталія Мухіна

Народилася 21 березня 1957 року в місті Кишиневі, Республіка Молдова. Закінчила вищу технічну освіту, факультет «Містобудування та Архітектура». Близько 30 років стажу в державному проектному інституті «ДПІ Молдгіпрограждансельстрой» (в даний час «Ruralproect»). Працювала в муніципальній державній бібліотеці ім. М. В. Ломоносова, де відповідала за відділ мистецтва. В рамках роботи в бібліотеці ознайомилась з програмою Koha Сataloging для внесення в електронний каталог нотних і художніх видань. Є членом Правління Асоціації Російських письменників Республіки Молдова.

У 2001 році Наталія видала книгу для дітей «Казки-розмальовки «Секрет». У 2002 році вийшла друком збірка поезії «Я знаю…». У 2007 році була видана книга казок для дітей «Веселка». У 2013 році стала Золотим лауреатом конкурсу “Посох і ліра”. У 2016 році стала дипломантом Міжнародного літературного форуму Ковдора в номінації “Як не проза, то вірші”. У 2017 році вийшла збірка духовної поезії «Дві Осі». У 2018 році стала переможницею міжнародного відкритого конкурсу короткого оповідання «На шляху до гармонії». У 2018 році взяла участь у міжнародному конкурсі «Відповідальність за Творіння і Захист клімату Східної Європи».

Друкувалася в газетах і колективних поетичних збірках, журналах та альманахах Росії, України, Молдови та Казахстану.

Науково-дослідний центр протестантської спільноти (FEST)

Науково-дослідний центр протестантської спільноти (Forschungsstätte der Evangelischen Studiengemeinschaft, FEST) – міждисциплінарний науково-дослідний інститут, заснований в Гейдельберзі в 1958 році, основне фінансування якого здійснюють члени асоціації підтримки – Протестантська церква в Німеччині (Evangelische Kirche in Deutschland, EKD), регіональні церкви, німецький протестантський Кірхентаг і протестантські академії. Фінансування дослідницької та консультаційної роботи також здійснюється за рахунок коштів третіх сторін.

.

Зейкан Антоніна

Магістрант кафедри лісівництва Ужгородського національного університету. У 2015 році закінчила ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 міста Іршава. У 2015 році вступила в Ужгородський національний університет на географічний факультет. Наукові інтереси: лісівництво, лісова екологія, лісова педагогіка… У 2019 році отримала диплом бакалавра за спеціальністю – Лісове і садово-паркове господарство. Волонтер Комісії з питань екології та Молодіжної Комісії Мукачівської греко-католицької єпархії. Волонтер Інституту еколого-релігійних студій. Знання мов: українська, російська, англійська. е-mail: zeikan.antonina@gmail.com

.

.

.

.

Науково-дослідний центр протестантської спільноти (FEST)

Науково-дослідний центр протестантської спільноти (FEST) – міждисциплінарний науково-дослідний інститут, заснований в Гейдельберзі в 1958 році, основне фінансування якого здійснюють члени асоціації підтримки – Протестантська церква в Німеччині (EKD), регіональні церкви, німецький протестантський Кірхентагу і протестантські академії. Фінансування дослідницької та консультаційної роботи також здійснюється за рахунок коштів третіх сторін

НУО “Сюнік-Розвиток”

НВО “Сюнік-Розвитку” була заснована в 1995 році і є однією з найбільших неурядових організацій на території Південної Вірменії. Мета організації є сприяння поліпшенню та розвитку життєвих умов в Вайоц Дзор через культурно-освітні, соціально-економічні проекти, в той же час створення місцевих і міжнародних зв’язків.
Протягом 25 років своєї діяльності НУО “Сюнік-Розвитку” здійснювала ряд програм по розвитку спільнот: сільське господарство, транскордонні тренінги для молоді, літні освітні табори, юридичні та медичні консультації, міжнародні тренінги, туристичні ініціативи і охорона навколишнього середовища.
В даний час організація працює в наступних сферах: соціальне, сільськогосподарське, молодіжне, екологічне та розвиток туризму. Всі відділи керуються кваліфікованим і досвідченим персоналом. Проекти реалізуються за підтримки місцевих і міжнародних партнерів, які знаходять фінансування з різних фондів.
У 2000 році, організація створила відділ охорони навколишнього середовища, в рамках якого були реалізовані програми зі створення зелених зон, посадка дерев і чагарників в особливо охоронювані природні території, ряд семінарів по підвищенню екологічної обізнаності, використання гумусу як органічне добриво, а також просування « зеленої »енергії як використання альтернативних ресурсів в містах і селах в Вірменії.
У 2013 році в рамках екологічних програм, НВО “Сюнік-Розвитку” удастоілась національної премії “Енергетичний глобус”. Починаючи з 2016 року НВО “Сюнік-Розвитку” є членом “Європейської християнської екологічної мережі (ECEN)”, в результаті чого почалося тісне співробітництво з “Інститутом екологічних і релігійних досліджень”, Україна. У квітні 2019 року на основі співпраці обидві організації запустили новий екологічний проект під назвою “Екологічна освіта та підвищення обізнаності в Вайоцдзорской області Вірменії і в Закарпатській області України”.
Метою проекту є підвищення обізнаності про зміну звичок людей до більш стійкого способу життя в двох регіонах а так само реалізація невеликих грантових проектів та розробка плану вивезення сміття і установка сміттєвих баків в 2 сільських населених пунктах обох країн.
Цільові групи проекту – місцеві органи влади і представники спільноти, члени місцевої громади та члени церкви.
Проект реалізується при координації “Дослідницького центру асоціації протестантського навчального співтовариства” (FEST), Німеччина та за фінансової підтримки Федерального агентства по навколишньому середовищу в Дессау (Umweltbundesamt), Німеччина.

НУО “Сюнік-Розвиток”, заснована в 1995 році, є однією з найбільших неурядових організацій на території Південної Вірменії; її метою є сприяння поліпшенню життєвих умов в регіоні Вайоц Дзор через культурно-освітні та соціально-економічні проекти, а також посилення місцевих і міжнародних зв’язків.

Протягом 25 років своєї діяльності НУО “Сюнік-Розвиток” реалізувала ряд програм з розвитку спільнот: транскордонні тренінги для молоді, літні освітні табори, юридичні та медичні консультації, туристичні ініціативи та проекти з охорони навколишнього середовища.

Нині організація провадить свою діяльність в соціальній, сільськогосподарській, екологічній та туристичній сферах. Всі відділи керуються кваліфікованим і досвідченим персоналом. Проекти реалізуються за підтримки місцевих і міжнародних партнерів, які отримують фінансування з різних фондів.

У 2000 році організація створила відділ охорони навколишнього середовища, за сприяння якого було реалізовано програми зі створення зелених зон в заповідних територіях, проведено ряд семінарів по підвищенню екологічної обізнаності та популяризувнню «зеленої» енергії в містах і селах Вірменії.

У 2013 році НУО “Сюнік-Розвиток” отримала національну премію “Енергетичний глобус”.

З 2016 року НУО “Сюнік-Розвиток” є членом Європейської християнської екологічної мережі (European Christian Environmental Network Search, ECEN), що сприяло початку тісного співробітництва з Інститутом екологічних і релігійних досліджень, Україна. У квітні 2019 року організації запустили спільний проект “Екологічна освіта та підвищення екологічної свідомості в регіоні Вайоц Дзор Вірменії та в Закарпатській області України”.

НВО “Сюнік-Розвитку” була заснована в 1995 році і є однією з найбільших неурядових організацій на території Південної Вірменії. Мета організації є сприяння поліпшенню та розвитку життєвих умов в Вайоц Дзор через культурно-освітні, соціально-економічні проекти, в той же час створення місцевих і міжнародних зв’язків.
Протягом 25 років своєї діяльності НУО “Сюнік-Розвитку” здійснювала ряд програм по розвитку спільнот: сільське господарство, транскордонні тренінги для молоді, літні освітні табори, юридичні та медичні консультації, міжнародні тренінги, туристичні ініціативи і охорона навколишнього середовища.
В даний час організація працює в наступних сферах: соціальне, сільськогосподарське, молодіжне, екологічне та розвиток туризму. Всі відділи керуються кваліфікованим і досвідченим персоналом. Проекти реалізуються за підтримки місцевих і міжнародних партнерів, які знаходять фінансування з різних фондів.
У 2000 році, організація створила відділ охорони навколишнього середовища, в рамках якого були реалізовані програми зі створення зелених зон, посадка дерев і чагарників в особливо охоронювані природні території, ряд семінарів по підвищенню екологічної обізнаності, використання гумусу як органічне добриво, а також просування « зеленої »енергії як використання альтернативних ресурсів в містах і селах в Вірменії.
У 2013 році в рамках екологічних програм, НВО “Сюнік-Розвитку” удастоілась національної премії “Енергетичний глобус”. Починаючи з 2016 року НВО “Сюнік-Розвитку” є членом “Європейської християнської екологічної мережі (ECEN)”, в результаті чого почалося тісне співробітництво з “Інститутом екологічних і релігійних досліджень”, Україна. У квітні 2019 року на основі співпраці обидві організації запустили новий екологічний проект під назвою “Екологічна освіта та підвищення обізнаності в Вайоцдзорской області Вірменії і в Закарпатській області України”.
Метою проекту є підвищення обізнаності про зміну звичок людей до більш стійкого способу життя в двох регіонах а так само реалізація невеликих грантових проектів та розробка плану вивезення сміття і установка сміттєвих баків в 2 сільських населених пунктах обох країн.
Цільові групи проекту – місцеві органи влади і представники спільноти, члени місцевої громади та члени церкви.
Проект реалізується при координації “Дослідницького центру асоціації протестантського навчального співтовариства” (FEST), Німеччина та за фінансової підтримки Федерального агентства по навколишньому середовищу в Дессау (Umweltbundesamt), Німеччина.

Офіційний e-mail форуму: info@ircef.org