Міжрелігійний і громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF) створений представниками 36 світських і духовних установ Східної Європи за результатами міжнародної наукової конференції «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі: охорона Творіння» (Ужгород 07-09.10.2016). Метою діяльності форуму є обмін інформацією, досвідом і спільними діями в природоохоронній сфері між церквами та природоохоронними організаціями на благо і сприяння турботі про Боже творіння.

Форум покликаний сприяти розвитку природоохоронних програм і проектів церков, церковних організацій і громадянського суспільства на основі біблійних, богословських та інших духовних відправних точок для пошуку і застосування принципів сталості у відношенні до ближнього, беручи до уваги нашу відповідальність за майбутні покоління і за все творіння Боже – природу. Першочерговим завданням Форуму є створення інформаційної мережі/порталу високої якості для поширення новин та обміну інформацією в церквах, серед зацікавлених християнських природоохоронних організацій та всіх людей доброї волі, знаходячи спільні погляди на вирішення актуальних екологічних проблем; розвиток співробітництва та обміну інформацією з установами та організаціями, що займаються питаннями довгострокового захисту живої і неживої природи.

Борис Тихомиров

Заступник директора НАБУ, керівник центрально-азіатських програм Союзу охорони природи (NABU) Німеччини.

Засновник IRCEF, ідейний натхненник і строгий критик багатьох наших починань і проектів, чий внесок у нашу спільну справу складно переоцінити і з позицій досвіду і з позицій дружньої участі і щирою захопленості як охороною довкілля так і популяризацією роботи по відповідальності за Творіння – Природу в Східній Європі.
Дипломат з великим досвідом роботи він майстерно надає нашій роботі міжнародної ваги і мети, що сприяють співпраці і консолідації церкви і НПО на пострадянському просторі.
Управлінець, що стоїть біля витоків Міністерства навколишнього середовища РФ, розробник багатьох міжнародних договорів в сфері охорони навколишнього середовища, а потім багаторічний керівник різних природоохоронних програм в Німеччині, пов’язаних з передачею екологічних технологій муніципалітетів (ITUT, UB East), Борис Тихомиров з’єднує можливості стратегічного планування в області захисту природи з особливостями соціальної ситуації, України та інших країн Східного Партнерства.
Накопичений досвід екологічної діяльності на європейському та міжнародному рівні дозволяє йому надавати ефективність складним і багатоскладним проектам захисту природи. Серед подібних проектів можна виділити ініціативу Бориса Тихомирова зі створення Форуму та реалізації програми по захисту Сніжного Барса на міжнародному рівні.

Бокотей Олександр, директор інституту

Після закінчення біологічного факультету Ужгородського державного університету працював вчителем біології і валеології в ЗОШ I-III ст. села Золотарьово на Хустщині. Після роботи в школі закінчив аспірантуру при кафедрі ентомології біологічного ф-ту УжДУ і захистив дисертацію в галузі екології тварин. Працював директором зоологічного музею, а по сумісництву викладав дисципліни екологічного спрямування на біологічному і географічному факультетах Ужгородського національного університету і Ужгородській Богословській Академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. З 2001 року на волонтерських засадах є координатором енвайронметальних програм Конференції Католицьких єпископів України.

З 2004 року також є координатором програм Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії. З 2009 року приймав активну участь в роботі Інформаційного еколого-освітнього центру при кафедрі екології Ужгородського національного університету, створеного за сприяння LMU і DBU, а з 2011 року при підтримці Renovabis і LMU продовжив роботу в новоствореному Інституті еколого-релігійних студій Ужгородського національного університету.ром програм Комісії з екології при Римо-католицькій єпископській 

Відповідає за злагоджену роботу всіх членів команди Інституту.

e-mail: bokoteyzlatary@gmail.com  тел: 0501836068

Біланич Михайло Координатор напрямківВ 2003 закінчив біологічний факультет, а в 2007 аспірантуру при Ужгородському національному університеті. Також навчався в катехитично-педагогічному інституті ім. Андрея Бачинського при Мукачівській греко-католицькій єпархії. 
З 2007 року – науковий співробітник зоологічного музею Ужгородського національного університету. По сумісництву викладає біологію на підготовчих курсах даного університету. 
З 2005 року, на волонтерських засадах, брав активну участь в роботі Комісії з екології при Римо-католицькій єпископській конференції України і Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії. Був одним із організаторів роботи Інформаційного центру при Ужгородському університеті, створеного за сприяння LMU і DBU в 2009 році. А з 2011 року продовжує працювати співробітником Інституту еколого-релігійних студій при даному університеті. 

 В Інституті розвиває напрямки екологічної освіти і виховання, екологічної етики. Забезпечує Інтернет-діалог по відповідальності за творіння − Природу в Східній Європі.

Моб. тел. 0507096567


Куля Наталія  менеджер


    Закінчила Ужгородський національний університет за напрямком туризм та міжнародні економічні відносини. В Інституті працює з 2013 року. Основні напрямки: сталий розвиток, сталий туризм, рекреаційно-туристична діяльність на території національних парків, транскордонне співробітництво, історико-культурна та архітектурна спадщина. Знання мов: англійська, є також знання іспанської, німецької та польської мов.  

е-mail: nataliya.kulya@gmail.com Тел: 099 26 57 147

Мотузенко Богдан координатор з наукових питань

Богдан Мотузенко


По закінченні в 1999 році магістратури факультету Соціології та психології Київського національного університету ім. Т. Шевченко закінчив аспірантуру при кафедрі Галузевої соціології за спеціальністю 22.00.04 «Соціологія культури», отримав ступінь ка, співпрацював з соціолоігчними агенціями, брав участь в проектуванні передвиборчих кампаній. До 2006 року був завідувачем серктору соціології, пізніше – заступником директора з наукової роботи, керівником київського представництва Фонду Підтримки Прогресивних Реформ. Викладав курс «Соціологічний аналіз документів» в КНУ ім. Т. Шевченко та «Соціологію комунікацій» в Академії профсоюзів України.
З 2006 року – директор Департаменту аналітичного забезпечення консорціуму «Індустріальна група», робота з практиками аналітичного супроводу та формування репутації корпоративного бізнесу.
2016 року – засновник дослідницької групи «Project Bureau», що спеціалізується на якісних методах дослідження, стратегічній аналітиці та соціальному проектуванню.
В різні роки брав участь в розробці соціальних та художніх кампаній, громадських ініціатив та проектів.
Співзасновник ГО «Громада Андріївський узвіз», громадської ініціативи “Солдатська слобідка” (м. Київ)-.
Основне коло інтересів: соціологія комунікацій, соціальне проектування, сучасні міждисциплінарні дослідження, соціальні та громадські рухи, та лідерство, проблеми становлення громадянського суспільства в Україні, соціоекологія.
В Інституті еколого-релігійних студій  відповідає за розробку соціальних проектів, міждісциплінарних та гуманітарних досліджень:

– Філософське та методологічне обґрунтування проектної діяльності;

– Інтерактивність та комунікація; 

– Розробка стратегій та нових способів реалізації проектних інновацій;

 – Робота над підсиленням та вдосконаленням візуальної комунікаціїї в Інтернеті;

  е-mail: bmotuzenko@gmail.com  тел +380507305548

Наталія Мухіна

Наталія Мухіна

Народилася 21 березня 1957 року в місті Кишиневі, Республіка Молдова.
Освіта вища технічна. Факультет «Містобудування та Архітектура». Близько 30 років стажу в державному проектному інституті «ДПІ Молдгіпрограждансельстрой» (в даний час «Ruralproect»).
Працювала в муніципальній державній бібліотеці ім. М. В. Ломоносова. Відповідала за відділ мистецтва. Вивчила програму Koha Сataloging і вносила в електронний каталог нотні і художні видання.
Є членом Правління Асоціації Російських письменників Республіки Молдова, – відповідальний секретар АРП РМ.
2001 – книга для дітей «Казки-розмальовки «Секрет».
2002 році – збірка поезії« Я знаю … ».
2007 – книга казок для дітей «Веселка».
2012 – Диплом лауреата конкурсу поезії та прози для дітей Альманаху Тула літературна, номінація «Казки».
2013 – Золотий лауреат конкурсу ; “Посох і ліра” Літературного форуму Ковдора, номінація “Як не проза, то вірші” (Мольєр), вірш “Рятую простирадла!”.
2016 – Дипломант міжнародного літературного конкурсу Літературного форуму Ковдора, номінація “Як не проза, то вірші” (Мольєр), вірш “Прісуропленние шкарпетки”.
2017 – збірка духовної поезії «Дві Осі». 2017 – весела, іронічна «Жінка на виданні».
Друкувалася в газетах і колективних збірках віршів, журналах та альманахах Росії, України, Молдови та Казахстану.
2018 – Лауреат конкурсу «Природа і люди, село і місто», вірш “Серпнева ікона”. Дипломант конкурсу «Нехай час не прощає фальші», вірш “Я безногого бачила”.
2018 – Диплом переможця міжнародного відкритого конкурсу короткого оповідання «На шляху до гармонії» на радіо «Гомель Плюс 103.7 FM» (ТРК «Гомель» Білорусь) , оповідання «Мусі-мамілюсі».
2018 – Диплом міжнародного конкурсу «Відповідальність за Творіння і Захист клімату Східної Європи» в номінаціях «Казка», «Вірш».