МОЛОДІЖНА ШКОЛА СТАЛОГО РОЗВИТКУ КАРПАТ

Ужгород, 6 жовтня 2020

1 жовтня 2020 року стартував надзвичайно цікавий, важливий і необхідний проект по захисту Карпатських лісів «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат». Проект реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи імеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія).
Тривалість проекту – 12 місяців.
Актуальність проекту полягає у тому, що «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат» дозволить виробити природо-орієнтовану поведінку, спрямовану на захист лісу і екосистем Карпат спільними зусиллями. Молодь потребує позитивних прикладів і навичок кооперації, взаємодії різних кластерів суспільства і для вирішення конкретних екологічних проблем, і для особистого і колективного підвищення рівня екологічної свідомості та культури.
Основною метою проекту є розробка і подальша реалізація освітньої програми для дітей і молоді сільської глибинки Українських Карпат. Проект передбачає, що діти не тільки отримають теоретичні знання про збереження довкілля, але вони будуть залучені в практичні активності, пов”язані з освоєнням цих знань безпосередньо в природі. При цьому ми даємо можливість молоді не тільки отримати практичний досвід, а й спробувати розробити проект і план взаємодії, спрямований на вирішення екологічних проблем спільними зусиллями місцевих громад.
Для досягнення поставленої цілі будуть проведені наступні ктивності: створення робочої групи проекту (підготовка та узагальнення методичних та методологічних матеріалів), проведення тренінгів з тьюторами проекту, проведення виїзних занять з дітьми на території національних парків Закарпаття, проведення семінарів з вчителями та духовенством. Також в рамках проекту буде видано екологічну розмальовку для дітей еко-релігійний календар, також екологічну казку, а також цілий ряд цікавинок для дітей: екоігри, екоквести, екосувеніри, інше…. Тому дуже просимо слідкувати за перебігом проекту на сайтах партнерських організацій.
Ключові активності (заняття з дітьми) будуть організовані таким чином, щоб учні отримували навички з конкретних природних і суміжних професій, проектували бачення власних можливостей і майбутнього, можливостей і перспектив своїх громад, знайомилися з конкретною діяльністю, яка сприяла б поліпшенню умов життя громади на природоохоронних територіях.
Цільова аудиторія проекту: діти дошкільного і шкільного віку, студенти, експерти, духовенство, представники екологічних НУО, педагоги, вихователі. Будучи основною цільовою групою проекту, діти і молодь є основною; точкою входу; для активістів природоохоронних НУО на шляху формування довіри до екологічних цінностей
сільського населення в цілому. Залучення їх в проект дасть можливість розробити з ними (за допомогою тьюторів) галузеві проекти, які дозволять розширити просвітницьку і прикладну природоохоронну роботу з місцевим населенням.
Для отримання більш детальної інформації запрошуємо на веб-ресурси Інституту еколого-інформаційних студій і партнерських організацій:

https://www.iers.org.ua/;
https://ircef.org/;
https://www.nabu.de/natur-und-landschaft/naturschutz/weltweit/27479.html;
https://www.facebook.com/groups/366775880016215;
https://www.facebook.com/VGP-Foundation-
114622570184024/?modal=admin_todo_tour&notif_id=1601982553321561&notif_t=page
_invite&ref=notif
е-пошта: iers@ircef.org

Інформаційна служба ГО «Інститут еколого-релігійних студій»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.