Від деяких карпатських річок не залишилось і сліду…

Екорейд: Чому на Франківщині зникають річки?

Екорейд: Чому на Франківщині зникають річки? (ВІДЕО)

За офіційними даними, за останню чверть століття з географічної мапи України щезли понад 10 тисяч водойм.

Паде рівень і в річках, що пронизують територію Прикарпаття, пише Західний кур’єр з посиланням на ОТБ “Галичина”.

Подекуди маленькі водойми вже стали історією. Наприклад, в селі Старий Угринів Калуського району не так давно протікала повноводна річна Бережничка. Нині від неї не залишилося і сліду. Водойма була втіхою для дітей та годувальницею для селян. Старожили добре пам’ятають, як ще малими ловили там рибу та раків, а вілітку рятувалися від спеки у її водах.

У селі Новиця Калуського району колись протікала повноводна річка Урив. Та русло давно висохло і поросло травою. А ще кілька років тому води там було настільки багато, що її використовували навіть для промислових потреб. Селяни пригадують, що міліла вода в річці поступово і звинувачують в цьому одні одних. Мовляв, повикопували озера і перекопали річку.

Не став винятком і Івано-Франківськ. Його досі омивають дві Бистриці — Надвірнянська і Солотвинська. Втім чимало невеличких водойм, що впадали в них, щезли з лиця землі, а на їхньому місці виросли багатоповерхівки.

Тим часом у соцмережі Михайло Перегіняк пише:

“Та річка Бережничка, від якої, як ви пишите, “не залишилось і сліду”, пошкодила цього літа в селі майже всі містки”.

Леся Данів додає:

«Така була повноводна, що можна було перейти в мештах і не замочити ноги. А от коли випадала злива в Красному була велика повінь».

Джерело: https://kuryer.if.ua/ekorejd-chomu-na-frankivshhyni-znykayut-richky-video/?fbclid=IwAR2ZeoiovCvPRMhTLJhDC6f6Bi9JgxGl137DwpmQd1SS2kokoVLC_nCaVG4

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.