Постійний комітет Бернської конвенції у виключному порядку розглянув кейс закарпатської Боржави (ФОТО)

Сьогодні на щорічному засіданні Постійного Комітету Бернської конвенції була розглянута справа щодо загрози території Смарагдової мережі «Полонина Боржава» від будівництва ВЕС.

Постійний комітет Бернської конвенції у виключному порядку розглянув кейс закарпатської Боржави (ФОТО)

Комітет на засіданні у Стразбурзі, що відбулося в онлайн-режимі, заслухав виступи заступниці міністра екології України Ірини Ставчук та Катерини Борисенко від ГО «Українська природоохоронна група», що подавала скаргу до Бернської конвенції з цього питання. 

Як розповіли у спільноті “Врятуй Боржаву”, “Ми показали, що будівництво такого масштабу є реальною загрозою для цієї природної території, а процедура ОВД була проведена з порушеннями і не дає реальної інформації про вплив на довкілля; розповіли про ситуацію з судами і про отримані забудовником дозволи”. 

Секретар Конвенції пані Урсула Стікер вказала на важливість цього кейсу і підкреслила, що Уряд України повинен дотримуватись стандартів Смарагдової мережі. Всі учасники одноголосно підтримали пропозицію провести незалежну експертизу на місці у 2021 році, на що ми дуже сподівались. 

Повний текст рішення буде оприлюднений за кілька днів. 

“Ми сподіваємось на підтримку Постійного Комітету, а також на початок співпраці з боку нашого Міністерства екології”, – зазанчають у спільноті “Врятуй Боржаву”.

Джерело: https://zakarpattya.net.ua/News/207746-Postiinyi-komitet-Bernskoi-konventsii-u-vykliuchnomu-poriadku-rozhlianuv-keis-zakarpatskoi-Borzhavy-FOTO?fbclid=IwAR26mNsflY8dL0_a93v402sa314yHrDpMB6zDm24_Rk6FydwpCHCxMQT2oY

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.