Десятиліття ООН по відновленню екосистем

Десять років з 2021 по 2030-1 роки Організація Об”єднаних Націй проголосила Десятиліттям по відновленню екосистем!
Десятиліття відновлення екосистем, проголошене Генеральною Асамблеєю ООН, направлено на активізацію зусиль щодо масштабного відновлення деградованих і пошкоджених екосистем в якості ефективного заходу боротьби зі зміною клімату і підвищення продовольчої безпеки, водопостачання та біорізноманіття.

Деградація наземних і морських екосистем підриває добробут 3,2 мільярдів людей і призводить до економічних втрат в розмірі близько 10 відсотків річного світового валового продукту в формі втрати різновидів тварин і рослин і екосистемних послуг. Ключові екосистеми, які надають численні послуги, необхідні для виробництва продовольства і ведення сільського господарства, включаючи постачання прісною водою, захист від небезпек і забезпечення сприятливого середовища проживання для таких видів, як риба і запилювачі, руйнуються швидкими темпами.

«Ми раді, що наше бачення необхідності проголошення спеціально присвяченого цій проблемі Десятиліття стало реальністю», – сказала Ліна Пол, міністр навколишнього середовища і природних ресурсів Сальвадора. – «Нам необхідно просувати програму інтенсивного відновлення, яка підвищить стійкість, знизить вразливість і підвищить здатність систем адаптуватися до щоденних загрозам і екстремальним явищам».
Відновлення 350 мільйонів гектарів деградованих земель починаючи з теперішнього часу і до 2030 року може надати 9 трильйонів доларів США в формі екосистемних послуг і вивести з атмосфери додатково 13-26 гігатонн парникових газів.
«Десятиліття відновлення екосистем ООН допоможе країнам боротися з наслідками зміни клімату і зі втратою біорізноманіття», – сказав Жозе Граціану да Сілва, Генеральний директор Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО). – «Екосистеми деградують безпрецедентними темпами. Наші глобальні продовольчі системи і засоби для існування багатьох мільйонів людей залежать від того, наскільки злагоджено ми будемо працювати разом на благо відновлення здорових і стійких екосистем сьогодні і в майбутньому».
Десятиліття, що представляє собою глобальний заклик до дії, об’єднає політичну підтримку, наукові дослідження та фінансові можливості з метою масштабного відновлення, починаючи з невеликих пілотних ініціатив і закінчуючи відновленням мільйонів гектарів земель. Дослідження показують, що понад два мільярди гектарів збезлісення і деградованих ландшафтів в світі володіють потенціалом до відновлення. Десятиліття сприятиме прискоренню реалізації існуючих глобальних завдань по відновленню, як, наприклад, Bonn Challenge, метою якої є відновлення 350 мільйонів гектарів деградованих екосистем до 2030 року – площа, майже рівна території Індії. В даний час 57 країн, місцеві органи влади і приватні організації взяли на себе зобов’язання відновити понад 170 мільйонів гектарів. Ці зусилля будуть базуватися на регіональних зусиллях, таких як Ініціатива 20х20 в Латинській Америці, спрямована на відновлення до 2020 року 20 мільйонів гектарів деградованих земель.
Ініціатива AFR100 по відновленню лісових ландшафтів в Африці, націлена на відновлення до 2030 року 100 мільйонів гектарів деградованих земель. В

Відновлення екосистем визначається як процес відновлення екологічної функції ландшафтів, озер і океанів, іншими словами, підвищення родючості та продуктивності і здатності екосистем задовольняти потреби суспільства. Це може бути реалізовано, наприклад, за допомогою природного відновлення надмірно експлуатованих екосистем або шляхом посадки дерев і інших рослин. Відновлення екосистем має основоположне значення для досягнення цілей в галузі сталого розвитку та головним чином в області запобігання змінам клімату, подолання бідності, забезпечення продовольчої безпеки, збереження водних ресурсів та біорізноманіття. Відновлення екосистем також є основою міжнародних природоохоронних конвенцій, таких як Рамсарська конвенція про водно-болотні угіддя і Ріо-де-Жанейрська конвенція про біорізноманіття, опустелювання та зміни клімату.

В даний час близько 20 відсотків покритої рослинністю поверхні планети демонструють тенденцію до зниження родючості, пов’язаному з ерозією, виснаженням і забрудненням у всіх частинах світу. До 2050 року деградація і зміна клімату можуть призвести до зниження врожайності на 10 відсотків у всьому світі і до 50 відсотків в деяких регіонах.

Джерело, з якого зроблено переклад ФАО – Новостная статья: Новое Десятилетие восстановления экосистем ООН предлагает беспрецедентную возможность для создания рабочих мест, обеспечения продовольственной безопасности и решения климатических проблем (fao.org)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.