Зимуючі птахи Ужгорода та відповідальне ставлення до них

Не варто думати про розмаїття видів лише як про потенційні «ресурси», які можна використовувати, забуваючи про той факт, що вони мають власну цінність. Щороку зникають тисячі видів рослин і тварин, про які ми ніколи більше не дізнаємося, яких ніколи не побачать наші діти, тому що вони були втрачені назавжди.
Папа Франциск. Енцикліка “Славен будь” (стор. 27)

Зима… Здавалося б уся жива природа спить, чекаючи весни. Більшість дерев скинули своє листя, більшість активних у всі інші пори року тварин – чи то в зимовій сплячці, чи то в анабіозі. Але не всі. Як-от птахи! Без них нам було б узагалі сумно взимку, адже їхні співи й окраса нагадують, що люди не самі перезимовують на своїй батьківщині в очікуванні весняної пори.
Зимуючим птахам, як відомо, не так загрожує холод, як нестача їжі в певні періоди зими, зокрема, коли все навколо занесе снігом або коли все, навіть плоди, що зостались на деревах, мороз укрив льодяною кіркою…

У цей час птахи (а чимало з них є досить рідкісними) можуть потребувати нашої допомоги. Щоб дізнатись, як правильно допомагати птахам узимку, учасники Міжнародного форуму ІРЦЕФ у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU) проводять низку освітніх заходів. Січень – місяць як зимового обліку птахів, активного бьордвочінгу, так й активного вивішування годівничок. Тож аби навчити дітей розрізняти види зимових птахів Ужгорода, вміти правильно сформувати раціон для пернатих, тобто знати, якими саме різновидами корму можна й слід їх підгодовувати, як виготовити власноруч годівничку, і було вирішено провести освітній захід для учнів різниї шкіл Ужгорода.
Навчання повинне бути цікавим. А природоохоронне навчання – захоплюючим.

Тому 16 січня на базі єпископської резиденції Мукачівської Греко-Католицької єпархії молоддю Інституту еколого-релігійних студій та Комісії з екології МГКЄ (які входять у ІРЦЕФ) був проведений тематичний еколого-просвітницький захід “Зимуючі птахи Ужгорода та відповідальне ставлення до них”.

Під час заходу старша наукова співробітниця Закарпатського обласного музею ім. Т. Легоцького Руслана Джахман зробила презентацію на тему “П’ятнадцять птахів, яких можна зустріти зимою в Ужгороді” .

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу DSC_0394-1024x683.jpg


Далі Михайло Біланич провів майстер-клас із виготовлення дерев”яної годівнички на основі складових, розроблених представниками Товариства людей з інвалідністю “Паралельний світ” Інклюзивна майстерня “ПАРАЛЕЛЬНИЙ СВІТ” | Facebook.

До їх виготовлення захоплено долучались як хлопчики, так і дівчатка.

Потім учасники заходу виконували спеціальний міні-квест, вчилися розрізняти, які види корму корисні птахам, а які їм вживати не можна.

Для цього Руслана Джахман зазделегідь підготувала низку важливих наочних матеріалів.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу DSC_0340-1024x683.jpg

Наприкінці зустрічі кожен з учасників отримав у винагороду солодощі та подарунковий примірник екологічної казки “Кажанчики”, яка нещодавно вийшла друком завдяки колективній праці Інституту еколого-релігійних студій. Присутня на заході авторка книги Наталія Гумен-Біланич підписала книжечки діткам, побажавши їм приємного та зацікавленого читання.

 

Насамкінець виготовлена годівничка для птахів була вивішена на дереві у сквері неподалік єпископської резиденції, де між гіллям дерев активно сновигали та подавали свої специфічні короткі співи синиці, які напевно, відчули запах сала та інших кормів, насипаних дітьми на дно годівнички.

А цей чудовий фотоколаж та малюнок підготували юні учасники сьогоднішньої зустрічі Лаврентій та Евеліна

https://www.youtube.com/watch?v=dMCHsvdRYd4&feature=youtu.be

Плануємо на майбутнє проводити ще низку заходів щодо бережливого ставлення до птахів, адже вчитися жити в гармонії з довколишнім світом повинні й навіть зобов’язані всі.

Захід відбувся з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.

Щиро дякуємо всім батькам і дітям за активну участь у заході. Особлива подяка Ользі Шумовській за допомогу в організації зустрічі!Інформаційна служба ІРЦЕФ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.