Трембіти возвіщають свято Богоявлення

Трембіта на Закарпатті здавна вважалась особливим сигнальним інструментом. В першу чергу – це найдовший музичний інструмент в світі. По-друге, історична роль її безцінна.
Саме трембіта сповіщала про народження в сім’ї дитини. Поклик цього інструмента запрошує людей на весілля. Трембіта плакала, коли проводжали людину в останню путь.

Нет описания.


З приходом у гори радіозв’язку й телебачення, ці функції трембіти майже втрачені. Нині вона слугує здебільшого мистецтву — часом її включають до оркестру, на фестивалях етнографічної музики.
Але ми повинні зберігати етнічні культурні цінності так само, як і бережливо ставитись до природного навколишнього середовища – Божого створіння. Ці речі взаємозвязані і разом впливають на загальну культуру цілого суспільства.
Як і святкування різних свят протягом року, до речі.
19 січня, зокрема, весь наш народ святкує великий празник Богоявлення або Водохреща.

Нет описания.

Священник Мукачіської Греко-Католицької єпархії (МГКЄ), який є співробітником Ужгородського греко-католицького собору, о. Владислав Ігнатишин організував двох відомих музикантів, які затрембітали під час цього свята, сповіщаючи цим самим початок свята Богоявлення.
Команда Інституту еколого-релігійних студій, який є складовою МІЖРЕЛІГІЙНОГО І ГРОМАДЯНСЬКОГО ПРИРОДООХОРОННОГО ФОРУМУ СХІДНОЇ ЄВРОПИ (IRCEF) приєдналась до цієї чудової ідеї.
Ми підтримуємо етнічні традиції та їх популяризацію!

Вітаємо щиро всіх з цим величним святом! Христос Хрещається!

Нагадуємо, що свято Водохреща має надзвичайно потужну мотивацію у збереженні природної чистоти довкілля, а особливо чистоти та екологічної безпечності водних ресурсів краю і всього світу!

Також нагадуємо, що всі церковні та екологічні свята Ви можете знайти у нашому церковно-екологічному календарі МГКЄ Церковно-екологічний календар Мукачівської греко-католицької єпархії – IRCEF

Екотеологічні мотиви в молитві на Надвечір’я Богоявлення

Великий Ти, Господи, і дивні діла Твої, і немає єдиного слова, що задовільно оспівало б чудеса Твої. Бо Ти, що волею своєю від небуття до буття привів усе, Твоєю владою держиш створіння і Твоїм промислом будуєш світ. Ти з чотирьох стихій склав створіння, увінчав єси чотирма порами круг року. Перед Тобою тремтять усі розумні сили, Тебе оспівує сонце, Тебе славить місяць, Тебе оточують зорі, Тебе слухає світло, перед Тобою тремтять безодні, для Тебе б’ють джерела. Ти розіп’яв небо, як намет, Ти утвердив єси землю на водах, Ти обгородив море піском, Ти для дихання розлив повітря. Ангельські сили служать Тобі, архангельські хори вклоняються Тобі, многоокі херувими і шестикрилі серафими, навколо стоячи і облітаючи, покриваються страхом неприступної Твоєї слави. Ти бо, Бог сущий, неописанний, безначальний і невимовний, прийшов єси на землю, прийнявши вид раба, в подобі людській ставши, бо не стерпів Ти, Владико, задля милосердя Твоєї милости, щоб дивитися, як диявол мучить людський рід, але Ти прийшов єси і спас нас. Ісповідуємо благодать, проповідуємо милість, не таїмо благодіяння. Ти визволив роди нашого єства, Ти освятив дівственну утробу різдвом Твоїм. Все сотворіння оспівує Тебе явленого, бо Ти Бог наш, на землі з’явився і з людьми пожив єси. Ти і йорданські струї освятив єси, пославши з неба Святого Твого Духа, і покрушив голови зміїв, що там гніздилися.

Нет описания фото.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.