НА ЗАХИСТІ НАШОЇ БОРЖАВИ!

Проблема забудови вітроелектростанціями Боржавських полонин вже тривалий час тримає в напрузі як населення так і кола науковців, релігійних лідерів, експертів НУО та всіх людей доброї волі……

Сумнівний проект, сама реалізація якого привела-б до катастрофічних змін для природи і соціуму зразу викликав багато запитань і протестів як від простих людей так і експертного середовища.

Недосконалість, а десь можливо і корумпованість правової системи, слабкість громадянського суспільства дали можливість так званим «інвесторам» пройти всі щаблі дозвільної системи і майже почати реалізацію задуманого….

Для спротиву «інвесторів» долучилися чи не всі можливі сили: населення, експерти від науки і НПО, журналісти, Церква. Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької Єпархії (МГКЄ) та Римо-католицької церкви в Україні безапеляційно виступили проти забудови ВЕС Боржавських полонин. Релігійні організації МГКЄ і РКЦ навколо Боржави разом з експертами природоохоронних НУО проводять роз’яснювальну роботу з своїми членами стосовно шкідливих наслідків від можливої забудови ВЕС….

Активний захисник Боржавських полонин, сьогодні вже покійний, Владика Мілан Шашік неодноразово висловлювався проти забудови ВЕС цього унікального гірського хребта….

По допомогу в протистоянні з впливовими «інвесторами» забудовниками ВЕС захисникам Боржави прийшлося звертатися до Постійного комітету Бернської конвенції, оскільки в межах України вирішення даної проблеми не зрушилося  з мертвої точки…. По непідтвердженим даним саме Владислав Каськів причетний до будівництва нового гірськолижного курорту «Боржава» у Карпатах, який Офіс Президента планує спорудити «під Олімпіаду Зеленського»  https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-kaskiv-borzhava/31074830.html 2/5. Це проєкт, який Офіс президента Володимира Зеленського має намір реалізувати як розбудову інфраструктурного потенціалу для проведення в Україні зимових Олімпійських ігор.

І єдиним виходом видається надання ступеню заповідності унікальній гірській системі Боржавського хребта, оскільки «інвестори» ласі до освоєння унікальної природи Карпат не переведуться….

В суботу 13-го лютого, керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей разом з деканом Верховинського деканату МГКЄ о. Олександром Пантликом в майже тридцятиградусний мороз провели інформаційний день по захисту Боржави від забудови ВЕС і від забудови Мегакурортом «Боржава». Організатори акції по захисту Боржави в черговий раз провели інформаційну кампанію з туристами і лижниками, яких було чимало, оскільки погода сприяла.

Всі учасники інформаційної кампанії одностайно підтримали ідею розвитку сталого туризму і виступили проти будівництва ВЕС і облаштування Мегакурорту «Боржава».

Захід проведений в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Від імені організаторів хочемо ще раз висловити подяку Союзу охорони природи Німеччини за підтримку в напрямку природоохоронної адвокації наших Карпат.

Інформаційна служба IRCEF та IERS

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.