Через велику кількість туристів на Говерлі знищено унікальний альпійський рослинний покрив

Внаслідок надмірного масового відвідування на вершині та привершинних пологих ділянках гори Говерла за 30 років незалежності України знищено унікальний альпійський рослинний покрив.

Гора Говерла є найвищою вершиною Українських Карпат і символом України. У теплий період року вершину відвідує велика кількість туристів. Рекреація – одна з форм негативного впливу людини на природні екосистеми, зокрема на рослинний покрив. Надмірна рекреаційна діяльність змінює природні комплекси, призводить до їх деградації. Вплив рекреації виражається у витоптуванні рослинності, ущільненні ґрунту, механічному пошкодженні рослинності, розкладання вогнищ, влаштування наметових таборів, проїзд мото-, квадроциклів, позашляховиків, прокладання нових доріг, туристичних маршрутів, складування побутових відходів, забруднення водойм, ґрунтів та повітря, тощо. Зі зростанням рекреаційного впливу відбувається зрідження рослинності, утворення ділянок без рослинності, що піддаються ерозійним процесам.

Найбільша руйнівна дія на рослинний і ґрунтовий покрив спостерігається під час масових сходжень. За 20 років спостережень відмічаємо зменшення локалітетів багатьох рідкісних видів рослин. Надмірне витоптування відмічається і на інших вершинах Українських Карпат.

Джерело:https://transkarpatia.net/transcarpathia/our-news/141132-cherez-veliku-kilkist-turistiv-na-goverli-znischeno-unikalnij-alpijskij-roslinnij-pokriv.html

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.