“Бьордвочінг” вихідного дня…

13-03-2021 орнітолог Леонід Покритюк – партнер Інституту еколого-релігійних студій провів екскурсії по спостереженні за птахами у Берегівському районі: околиці сіл Яноші та Велика Бейгань. Ентузіаст захоплений “бьордвочінгом” здавна.

*Бьордвотчінг” (від англ. “bird watching” – спостереження за птахами) як рух зародився у Великобританії. Зародився і розвинувся на початку ХХ ст. Цьому посприяла книга британського орнітолога та письменника Едмунда Селуса «Спостереження за птахами» (Bird Watching). Її автор був проти полювання на птахів та збору яєць заради досліджень. Він пропагував вивчення птахів через спостереження за ними, за їхніми звичками, харчовими вподобаннями, шлюбними іграми. 

За популярністю серед американців “бьордвотчінг” займає друге місце після риболовлі. Близько 80 мільйонів людей залучено до найгуманнішого полювання – фотополювання.

Леонід Покритюк вважає, що це дуже важлива справа для розвитку екологічної просвіти та охорони птахів. Тому він активно досліджує сов, зокрема сипух, сичів, вухатих сов та інших птахів. Оскільки Леонід живе у м. Берегові, то дуже добре знає власне орнітофауну Берегівщини і місця, де за цими птахами найкраще спостерігати. У суботу 13-го березня він з зацікавленими друзями вирішили провести одне з таких спостережень. Основною метою цього походу було в першу чергу ознайомити учасників з найперспективнішими місцями для майбутніх спостережень.

Спершу група провела спостереження в околицях с. Яноші. Тут зауважили початок гніздування лелек.

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (птица и на открытом воздухе)


Після цього, всі вирішили поспостерігати за вухастими совами. На Берегівщині відомо багато місць, де взимку вухаті сови збираються в чисельні групи по 10-100 особин.Цієї весни “вухастики” дуже рано покинули місця зимівель. Групі надзвичайно пощастило спостерігати десяток сов поблизу Великобийганської сільської ради. Пам’ятаючи про карантин, Леонід наголошує на необхідність дотримуватись карантинних правил, а також укріплювати імунітет вітамінними рослинами.

Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят, на открытом воздухе, дерево и текст «NABU»)
Возможно, это изображение (на открытом воздухе и дерево)
Возможно, это изображение (пестрая неясыть и природа)

Велика Бийгань, 13-03-2021.

Возможно, это изображение (трава и дерево)
Возможно, это изображение (цветок и природа)
Возможно, это изображение (цветок и природа)

Акція відбулась у рамках тривалої співпраці Міжрелігійного громадянського природоохоронного форуму Східної Європи (ІРЦЕФ, керівник Олександр Бокотей) у зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU, менеджер проєкту Іван Тимофеєв). 


Джерело: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3643640329018115&id=100001165512689

Інформаційна служба ІРЦЕФ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.