Топові місця для “бьордвочінгу” в околицях Берегова: поради, зауваження, рекомендації

В світі є багато чудових місць для спостереження за птахами. Недавно натрапили на невелику статтю про 10 найкращих місць у світі для проведення “бьордвочінга”. Але мало кому відомо, що на території Закарпаття колись було місце, де навесні можна було спостерігати цілі пташині базари! Це було величезне болото “Чорний мочар” на межі Берегівського та Мукачівського районів. Але на жаль, більшість болота було осушено та меліоровано задля господарських потреб…
Проте, Закарпатська область багата на місця, де можна спостерігати за біорізноманіттям птахів. Саме такими місцями в ці дні вирішив поділитись з нами Леонід Покритюк – орнітолог і любитель досліджувати та оберігати пернатих, для чого він зібрав спеціальну групу дослідників….

Возможно, это изображение (стоит и природа)

Ботанічний заказник “Ардов”. Варта розширити територію шляхом приєднання скельної ділянки… Ентомологи Інституту екології Карпат та орнітологи, виявили там низку червонокнижних видів. Місцеві “альпіністи” регулярно відвідують скелі розлякуючи рідкісних птахів, а місцеві жителі позрушують скелі добуваючи камінь на “будову”.

Возможно, это изображение (гора, дерево и природа)


Орнітологічний заказник “Товар” (у центрі розташований штучний пагорб, який є археологічною пам’яткою).

Возможно, это изображение (трава и природа)


В цих околицях варто спорудити оглядову вежу для зручного спостереження за птахами; для “телепортування у минуле” – встановити скляний арт-обєкт “Озерний замок”. (http://beregovo.today/NewsOpen/id_news_60839).

Возможно, это изображение (дерево, небо, дорога и природа)

Водойма “Кірпічка”. Мілководний кар’єр, утворений в результаті видобутку глини для цегельного заводу. Межує з консервним заводом та автозаправкою “EFG”.

Возможно, это изображение (природа и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)

Потрібно створити орнітологічний заказник. На цій маленькій водоймі гніздяться закарпатські новосели – мартини (Larus ridibundus). Ці птахи колоніальні та галасливі, з легкістю проганяють хижаків з гніздової території. Під захист мартинів, ніби під парасольку збираються інші водолюбні птахи. Через такі обставини, майже в самому місті можна спостерігати на гніздуванні рідкісну і полохливу білооку чернь (Aythya nyroca) (перебуває під захистом Червоного списку МСОП /статус – близький до загрозливого/, Червоної книги України /статус — вразливий/). Необхідно заборонити ловити рибу поблизу місць гніздування птахів! Варта виготовити штучні плавучі острівці, це привабить на гніздування крячків (Sterninae).

Парк на території Берегівської районної лікарні (парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва). Зручний для спостереження за птахами. Через вирубку старих дерев варто спорудити штучні гніздівлі для дупел нагніздних птахів: підкоришників, повзиків, синиць, мухоловок та совок.

Возможно, это изображение (природа, небо, дерево и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)

В подальших повідомлень ми детальніше розповімо про птахів, яких можна спостерігати у згаданих місцях.

Возможно, это изображение (природа, дерево, трава и небо)
Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и на открытом воздухе)

Акція відбулась у рамках тривалої співпраці Міжрелігійного громадянського природоохоронного форуму Східної Європи (ІРЦЕФ, керівник Олександр Бокотей) у зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU, менеджер проєкту Іван Тимофеєв). 

Секретаріат ІРЦЕФ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.