У перший день квітня відзначають Міжнародний день птахів. Історія свята бере початок ще з минулого століття, коли 19 березня (за новим стилем – 1 квітня) 1902 року одинадцять європейських країн: Німеччина, Австро-Угорщина, Бельгія, Іспанія, Франція, Греція, Люксембург, Монако, Португалія, Швеція і Швейцарія підписали Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних в сільському господарстві, яка почала діяти з грудня 1905 року. Протягом 1906-1932 року до неї приєдналися інші країни. Якраз в цей час більшість перелітних птахів уже повернулися на свої гніздові території. Люди завжди раділи поверненню пернатих, розвішували для них будиночки у садках, спостерігали за їхньою поведінкою.
Напередодні свята експерти Міжнародного і міжрелігійного громадянського форуму (ІРЦЕФ) спостерігали за птахами в Боздоському парку м. Ужгорода. Сонячна тепла погода сприяла екскурсії.

Пернаті дуже активні й займаються своїми весняними справами. Самці припутнів залицяються до самок, дрозди-чикотені порпаються в землі в пошуку своїх улюблених черв’ячків, зяблики теж щось шукають у торішньому листі, а чорні дрозди заливаються піснями. Під час спостереження відмітили ще сойку, зеленяка, дятла звичайного, голубів сизих, ворону сіру та інших дрібних пташок. Деяких навіть вдалося сфотографувати.

Разом з юними любителями природи встановили будинок для синички у парку. Науковці показали діткам, як правильно виготовляти та встановлювати гніздові конструкції, а також нагадали про сезон тиші в природі, який розпочинається 1 квітня і триває до середини червня.

За птахами дуже цікаво спостерігати. Головне робити це правильно й не турбувати їх своєю присутністю. Птахи є невід’ємною частинкою природи й людини. Вони без нас будуть, а ми вже точно що ні, тож насолоджуймося їхньою красою так щоб не нашкодити пернатим.

Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

Інформаційна служба ІРЦЕФ