ДОПОМОЖИ ВРЯТУВАТИ УНІКАЛЬНІ ДУБИ: Потребуємо благодійників для особливої експедиції зі спасіння стародавніх дубів

Шановні партнери, колеги, друзі!

Зазвичай проводяться збори пожертв на підтримку хворих, нужденних, захисту держави та гідності людини і тварин. наше прохання про захист рослин –  унікального дубового біотопу навколо готичної дерев’яної готичної церкви св. Михаїла XVII ст., в с. Крайниково Хустського району.

І хоча це дерево називається  “Дуб звичайний” – це ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, вік його понад 500 років, а росте він біля пам’ятки Архітектури національного значення (охоронний номер 217/1) готичної дерев’яної церкви святого. архангела. Михаїла якій понад 350 років.

Уявіть як наші предки обирали місце для церкви, яка нині заслуговує на визнання спадщиною ЮНЕСКО. Тож така спадщина потребує і спільного збереження!

10 листопада 2020 на інформаційному дні для молоді, арборист Роберт Альбрехт розповів про проблему збереження вікових дубів https://www.iers.org.ua/info-day-churches/. Діти зауважили що цей дуб може стати прикладом піклування і про природу і про культурне надбання, адже піклування потребує цілий біотоп.

Завдяки допомозі Роберта і благодійників вдалося почати процес лікування одного з дубів. Для цього були застосовані спеціальні засоби, включаючи обрізку сухих гілок які ще й загрозливо нависали над храмом, “обіцяючи” з дня на день впасти і поруйнувати й так уже крихку будівлю. Нам вдалось привернути увагу адміністрації до проблеми. Розпочався пошук партнерів і спонсорів для спасіння інших дубів. Але 7 січня 2021 року, в зв’язку з великою кількістю опадів один із вікових дубів упав. https://www.iers.org.ua/biotop-kraynykovo/

Для відвертання загрози та збереження решти стародавніх дубів необхідно, невідкладно провести дослідження їх стану, визначити перелік досить специфічних робіт, вартість матеріалів та спорядження та скласти відповідний кошторис та план дій.

Для цього, 13-15 травня 2021 р., до Крайникова, на волонтерських засадах, приїде команда з 15 арбористів з різних міст України (Харків, Київ, Львів), щоб очистити дуби від лишньої ваги, попередньо укріпити їх, провести всі необхідні обстеження та скласти подальший план дій. З Угорщини (з міст Сольнок і Дебрецен) також приїдуть їх колеги з спеціальним томографом щоб обстежити стовбури дерев.

Але нам потрібен і ваш вклад. Оскільки цих волонтерів необхідно розмістити і нагодувати, оплатити їм дорогу. Наступним етапом буде вже безпосереднє укріплення гілок відповідними тросами і системами «Кобра», які дорого коштують як і здійснення складних висотних робіт.

Релігійна громада св. арх. Михаїла в селі Крайниково складається всього з кількох людей і сама опікується дубами і церквою, не маючи ніяких можливостей для оплати робіт по збереженню цієї неймовірної локації. Ці героїчні люди спасають унікальний біотоп разом з церквою самотужки до цього часу.

Просимо підтримати нас. Навіть невеличка донація, вартістю порції кави, разом з іншими пожертвами небайдужих людей створить бюджет який ми зможемо витратити на інгредієнти та спорядження з догляду за цими деревами. Обов’язково прозвітуємо перед кожним за всі витрати!

Збір коштів проводимо за наступними реквізитами:

Інститут еколого-релігійних студій

………………….

Якщо хтось має змогу допомогти організаційно (і транспорт і розміщення гостей теж дуже важливо, будь ласка, зв’яжіться з нами по телефону або е-mail).

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій
ДОПОМОЖИ ВРЯТУВАТИ УНІКАЛЬНІ ДУБИ: Потребуємо благодійників для особливої експедиції зі спасіння стародавніх дубів – IEPC (iers.org.ua)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.