Майстер-клас із виготовлення декоративних писанок з картону «Писанки від птахів»

З давніх часів  пташине  яйце вважають символом зародження Всесвіту. Його розмальовують на Великдень і тримають до наступного року як оберіг. Кожного року майстрині вигадують щось нове й оригінальне, щоб вразити своїми виробами. Використовують і традиційні техніки малювання воском та  шкрябання,  і більш сучасні: декупаж, бісероплетіння, обмотування нитками, тощо.

    Пташині яйця дуже різноманітні. Вони різняться за розмірами, кольором та формою. У птахів, які гніздяться в дуплах, печерах  або в норах,  вони однотонні, білі, добре помітні в темному середовищі.  У  видів, які будують житло  на землі чи на дереві,  розфарбовані в різні кольори, як крашанки, а в деяких ще й  прикрашені крапочками, рисочками та іншими узорами й нагадують  справжні писанки. 

28 квітня старша наукова співробітниця сектору природи Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького провела цікавий майстерклас із виготовлення декоративних писанок топерів для учнів 2 В класу ЗОШ №5 (класний керівник Кияк Л. І.).

Спочатку вона розповіла діткам про найпоширеніші види птахів, яких можна зустріти на вулицях міста, на шкільному подвір’ї чи в садку, а потім учні у казковій атмосфері допомагали птахам, яких заворожила зла чарівниця. Птахи своїм співом заважали їй спати. Зі злості вона зробила всі пташині кладки білими, щоб пернаті не могли їх розпізнати.  Дітки розмальовували писанки такими кольорами, як пташині яйця. Як тільки робота була зроблена, всі пташині яйця повернули свій природній вигляд і пташки могли приступити до насиджування.   Учні дуже старанно підійшли до завдання. Писанки вийшли  красивими і підійдуть як прикраса до будь-якої святкової композиції до Великодня.

Під час заходу дітки також ділилися своїми спостереженнями за птахами. У багатьох біля будинків гніздяться ластівки, синички, горихвістки чорні, голуби та інші птахи. Співробітниця музею нагадала учням про період тиші у природі, який триває з 1 квітня по 15 червня, під час якого не можна турбувати птахів і не заглядати лишній раз у гніздо.

Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.