Підрахована загальна кількість птахів на планеті

        Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Університету Нового Південного Уельсу (Австралія), в світі налічується близько 50 млрд птахів – по шість на кожну людину  на планеті. Робота опублікована в The Proceedings of the National Academy of Sciences

       «Люди витратили величезні зусилля на підрахунок представників нашого власного виду – всіх нас 7,8 млрд, – сказав один з авторів дослідження, доцент-еколог Уїлл Корнуелл. – Це перша спроба підрахувати число особин іншого виду»

       Дослідницька група вивчила майже мільярд записів в eBird, онлайн-базі даних спостережень за птахами, а потім розробила алгоритм для оцінки фактичної глобальної популяції кожного виду птахів. У цьому розрахунку враховувалася «виявлюваність» кожного виду, тобто наскільки велика ймовірність того, що людина помітила цього птаха і відправила дані про спостереження в eBird. Виявлюваність може включати такі фактори, як розмір птахів, забарвлення, літають вони зграями і живуть недалеко від міст. «Кількісна оцінка чисельності виду – важливий перший крок у збереженні. Правильно підраховуючи, хто нас оточує, ми дізнаємося, які види можуть бути вразливими, і можемо відстежувати, як їх чисельність змінюється з плином часу», – пояснили дослідники. Найпоширенішим видом птахів у світі є будинковий горобець: їх на планеті 1,6 млрд.

Тільки чотири види птахів належать до «клубу мільярдников», тобто їх чисельність перевищує мільярд. Крім  горобця хатнього, в нього входять звичайний шпак (1,3 млрд), Делаверська чайка (1,2 млрд) і сільська ластівка (1,1 млрд). Однак близько 12% видів птахів, включених в дослідження, мають передбачувану глобальну популяцію менш як 5000. До них відносяться такі види, як китайський чубатий крячок, криклива атрихія і пастушок-барабанщик.

Джерело:  Подсчитано общее число птиц на планете – Телеканал «Наука» (naukatv.ru)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.