IRCEF STUDY

IRCEF-Study – комплексний проект допомоги випускникам вузам, аспірантам і молодим вченим для проходження (на міждисциплінарній основі) стипендійної програми в екологічних і природоохоронних організаціях, НУО та наукових центрах Німеччини та Західної Європи в цілому. Екологічні знання, компетенції та практика сьогодні – складові самих різних сфер суспільного життя і важливо, щоб їх здобували фахівці різних спеціальностей з України та Східної Європи.

Ми усвідомлюємо дві ключові і однаково складні проблеми для України і Східної Європи:

Перша з них – це відсутність у профільних фахівців (економістів, юристів, журналістів, біологів, фахівців по сільському господарству і т.д .) практичних навичок і знань в сфері охорони навколишнього середовища. Їм не вистачає досвіду громадянської активності, навичок мультиплікації в суспільстві екологічних цінностей та моделей поведінки.

Друга проблема – зародкові уявлення про охорону навколишнього середовища та пов’язаних з нею аспектів суспільного життя (економіка, політика, виробництво, соціальна сфера, і ін.) у представників різних гуманітарних професій. А екологічна сфера – це, без сумніву, знання необхідні і у виробництві, і в юриспруденції, і в сільському господарстві, і в економіці, і в багатьох інших сферах і галузях.

Ще понад 10 років тому Інститут еколого-релігійних студій (ІЕРС), один із засновників IRCEF, починав цю активність в умовах гострої нестачі в Україні не тільки фахівців в області охорони навколишнього середовища, а й людей, здатних об’єднати свою професію з екологічними знаннями та практичними навичками в наукових центрах, екологічних НУО Німеччини, структурних екопідрозділах західних Церков. Відповідальність за Творіння / захист Природи – невід’ємна частина і християнської і загальнолюдської етики.

І якщо ІЕРС встиг за цей час підготувати понад 11 стипендіатів з усієї України, то IRCEF прагне реалізувати цю ж задачу на території вже країн Східного Партнерства.

Ми прагнемо надати комплексність всім екологічним ініціативам в Україні і країнах Східного Партнерства, об’єднаним спільними соціальними обставинами і подібними екологічними проблемами – загальними для пострадянського простору.

Очевидно, що таких компетентностей не вистачає цивільному сектору, тому ми направили стипендіатів в Союз охорони природи Німеччини (NABU), Університет Людвіга Максиміліана (LMU, Мюнхен), Гейдельберзький університет, де поєднуються громадянська активність і прикладні знання. Також цих знань і навичок не вистачає Церкві, і тому ми співпрацюємо в цьому напрямку з такими міжнародними релігійними організаціями як Європейська християнська екологічна мережа (ECEN), німецькі католицькі дієцезії Кельна, Бамберга, Аахена, Пассау, Бюро з питань навколишнього середовища Північного округу Євангелічної Церкви Німеччини в Гамбурзі.

А для посилення взаємодії цивільних, наукових і релігійних організацій в області природоохорони NABU – одна з найбільших природоохоронних громадських організацій в Європі і світі – реалізує окремий напрямок – Кірхенпроект.

В рамках цієї нашої діяльності (яка наразі переростає в консультативно-освітній центр) ми працюємо за трьома напрямками:

 • залучення партнерів – як, наприклад, DBU, BMZ, NABU, – реклама їх можливостей, а також пошук і відбір студентів освітніх структур України і країн Східного Партнерства;

 • оцінка компетентностей майбутніх стипендіатів, попереднє консультування їх по тематиці практики або роботи, підбір оптимальних тематик і форм проходження стажування в Німеччині, попередня оцінка і допомога в розробці їх тем;

 • консультаційна підтримка в підготовці до стипендіальної програми, оформленні документів, адаптації до умов стажування в Німеччині.

До цього ми додаємо:

  • допомогу в багатоцільовому використанні результатів стажування в майбутньому – це може бути і наукова робота, і важлива частина професійних навичок / компетенцій, і складова майбутніх громадських ініціатив;
  • потенційну можливість грантової або волонтерської реалізації теми Вашої стипедійної програми в Україні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.