Наші зимуючі птахи: дбаємо й оберігаємо

Зима — найважчий період у житті птахів. У холодну пору року вони витрачають багато енергії, щоб нагрітися, їжу знайти стає все важче. Тут на допомогу їм приходять люди: вивішують годівнички й підгодовують. Підгодівля птахів узимку є одним із найпопулярніших способів взаємодії людини з крилатими. Це заняття дає можливість краще пізнати птахів рідного краю. Спостерігати за ними можна годинами. Їхнє оперення, поведінка, звички надзвичайно цікаві й різноманітні.

Які птахи залишаються зимувати в наших краях? Як допомагати їм так, аби не нашкодити? Як доглядати за годівничкою? На ці питання шукали відповіді учні 2 А класу Ужгородської ЗОШ №5 (класний керівник Ледней Т. Ю.)  разом із старшим науковим співробітником Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького Джахман Р. В. 13 грудня під час науково-освітнього заходу, присвяченого зимуючим птахам.

Спочатку лекторка розповіла діткам про види, які найчастіше прилітають на годівничку: горобці, синички, повзики, щиглики, тощо. Нагадала також і про лебедів-шипунів та крижнів, яких люди теж люблять годувати. Дуже часто вони приносять водоплавним хліб, печиво та іншу їжу, яка є шкідливою для них.

Більш корисною для цих птахів будуть порізані овочі та запарене зерно. Для дрібних птахів найкращим кормом буде не солоне і не смажене насіння соняшника, а також не солоне сире сало.

Слід пам’ятати про те, що годівничка завжди має бути чистою, а їжа свіжою. Якщо вже почали підгодовувати, то треба це робити постійно, аж до весни, тому що птахи звикнуть і в погану погоду їм важко буде знайти інше джерело харчів.

Під час заходу учні гралися і готували пташкам  святкове «вбрання». Яскрава пташечка, виготовлена власноруч,  стане чудовою прикрасою на ялинці чи доповнить будь-яку новорічну композицію.

Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

    Інформаційна служба ІРЦЕФ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.