З турботою про природу

Птахи – дивовижні істоти. Воно живуть на планеті понад 150 мільйонів років. Сьогодні їхня користь  для людини неоціненна. За даними фахівців, на ділянці  площею 1 км2 птахи знищують понад двадцять кілограм комах, що шкодять нашим сільськогосподарським і лісовим угіддям. Деякі пернаті знищують ще й шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю. Птахи також сприяють поширенню дерев і кущів. А ще вони створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.

Важко доводиться пернатим, які залишилися зимувати у Карпатах. У гірській місцевості зими наступають скоро, а сніговий покрив тримається аж до весни. За лютих морозів птахам виживати нелегко. Та найбільшим викликом для них є навіть не холод, а голод. Відсутність достатньої кількості поживи призводить до загибелі багатьох птахів. Але ситуацію можемо змінити усі разом. Підгодовуючи пернатих, рятуємо їх. Вони віддячать навесні, знищуючи шкідливих комах і радуючи нас своїм співом.

Про вражаючих істот природи і виклики, які перед ними ставить зима, ми говорили зі школярами Колочавського закладу загальної середньої освіти I – III ступенів, що у Хустському районі Закарпаття. Еколого-освітнє заняття провели співробітники  національного природного парку «Синевир» та Інституту еколого-релігійних студій.

Захід відбувся у рамках співпраці Національного парку “Синевир” з Міжрелігійним громадським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU) .

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.