Збережемо первоцвіти Закарпаття!

Під таким гаслом педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ольга Величканич і Оксана Стрічко провели цікавий пізнавальний захід із дітками тимчасово переселених осіб із східних областей країни і читачами Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.

З першим подихом весни, коли сонячні промені зігрівають землю, у лісах та на галявинах починає танути сніг і з’являються перші весняні квіти.  Такі довгоочікувані, вони користуються величезним попитом у городян, їх масово зривають для продажу, що призводить до зникнення цих чудових квітів. У зв’язку з цим проблема збереження ранньоквітучих рослин навесні є як ніколи актуальною, як і виховання у дітей та їх батьків бережливого ставлення до природи рідного краю.

Маленькі учасники заходу переглянули мультимедійну презентацію «Весняні ефемероїди Закарпаття», дізналися про біологічні особливості ранньовесняних квітів, їх різноманітність і причини скорочення їх кількості; пригадали, які весняні квіти вони зустрічали біля своїх осель і у лісі. Приємно вразило як педагогів, так і діточок, те, що хоча в залі зібралися діточки з різних куточків України, у кожного на його маленькій Батьківщині навесні розквітають однакові квіти: підсніжники, проліски, крокуси, медунка тощо. І легенд про ці чарівні квіти діточки знають не менше, ніж ми, дорослі!

Для закріплення знань діти виготовили листівки із тендітним провісником весни, який одним із перших з’являється з-під снігу – підсніжником звичайним. На звороті кожен написав звернення до найдорожчих їм людей з побажаннями миру і словами любові. Також маленькі природоохоронці розмальовували малюнок «Підсніжник і ластівочка», пригадавши також про перелітних пташок, які саме в цей час повертаються з вирію на батьківщину. І це, на нашу думку, дуже символічно: в цей час кожен з нас мріє про перемогу і про повернення усіх, хто був вимушений тимчасово покинути свої домівки, додому, і сподівається на краще!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (IRCEF) з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (ІРЦЕФ) по проєкту проєкту «Відповідальність за Творіння та жінки Карпат», що реалізується IRCEF у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга, дієцезії Вюрцбурга та Реновабіс (Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).

Інформаційний центр IRCEF

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.