Тематичний захід “Бережімо ліс!” у Синевирській Поляні

Ліс – дивовижна система, яка підтримує життя численних видів рослин і тварин та є цінним джерелом багатьох ресурсів для людини.
 Ліс – потужна сила, але водночас тендітна система, кожен компонент якої пов’язаний один з одним. Порушення цього зв’язку може призвести до деградації лісу, вимирання окремих видів… Як у природі все взаємопов’язано? Відповідь на це питання ми шукали з дітьми під час освітньо-виховної екскурсійної програми у Синевирській Поляні, що на Хустщині. Молодь дізналася про особливості лісів цього краю, який є частиною національного природного парку “Синевир”. Йшла мова про мешканців  дикої природи, серед яких чимало рідкісних видів, що потребують охорони. Саме вони є одними з тих тендітних складових лісу. Про взаємозв’язок компонентів природи ми не лише говорили, але й застосували інтерактивну вправу “Павутина”. Кожен учасник відігравав роль певного компонента природи. Ставши в коло, діти один одному кидали клубок з ниткою, яка усіх їх поєднала. Утворилася цілісна павутина. Але далі, за командою, окремі учасники відпускали нитку, що призвело до руйнації павутини.
Завдяки цій вправі діти легко засвоїли знання про те, що  цілісність зв’язків порушується у результаті випадання з екологічної системи одного чи кількох компонентів. Так, якщо зникнуть комахи, то зникнуть деякі птахи, якщо не буде достатньо рослинності, то це смертельно позначиться на травоїдних тваринах, якщо зрубати всі дерева на якійсь великій ділянці, то численні види залишаться без дому, яким для них є ліс.
Активність координувала Марія Бабічин за участі дітей переселенців з Дніпропетровщини та місцевих школярів.
Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.
Інформаційна служба IRCEFа

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.