Книга-розмальовка про зміни клімату

В рамках проекту «Альянс релігійних і громадських організацій за захистклімату Східної Європи», який реалізується за підтримки Міністерства Іноземнихсправ Німеччини опублікована книга-розмальовка “Зміни клімату”. Її завданням є донести но найменшого покоління сучасних дітей дуже важливе повідомлення, щоб діти мали розуміння, що слід як протидіяти змінам клімату так і адаптуватись до них.

ПЕРЕДМОВА

Бог, створивши землю, наповнив її багатством, величчю, розмаїттям краси, а вінець Свого Творіння – людину наділив даром споглядання, цінування та збереження сотвореного Ним. Інколи, на жаль, невдячна людина, нехтує цим даром і зостається сліпою до прекрасного, а навіть у погоні за наживою – споживацьким способом життя спричиняє руйнування створеної Богом природи. Одним із наслідків негативних впливів діяльності людини на природу є пришвидшення змін клімату.

На сьогодні глобальні зміни клімату – це вже реальність. Людство звідусіль відчуває складні кліматичні впливи: спека і посуха, шторми і нищівна кількість опадів, танення льодовиків і повені, загибель врожаю й епідемії. Шкідлива для клімату діяльність людини відчутна не лише тепер, вона впливає і на віддалену перспективу. Навіть через багато десятиліть збережуться наслідки викиду парникових газів в атмосферу. Прийдешні покоління на собі відчують важкі наслідки нинішнього ставлення до природи. Тому зміни клімату є також проблемою справедливості взаємин між поколіннями.

Із огляду на те що сучасні покоління, найімовірніше, не зможуть розв’язати проблему змін клімату, то слід приготувати до цього прийдешні покоління, тобто сучасних дітей. Як відомо, діти найкраще сприймають нове через образне мислення.

Тому і виник задум створити для діток розмальовку, в якій зображені причини та наслідки кліматичних змін, а також способи гальмування їхнього стрімкого розвитку, а також пристосування до цих змін. Уміння вловити тонкощі Божого творіння, витвору людських рук й елементів людського життя-буття та передати їх на папері у найоригінальніший спосіб – це теж Божий дар.

Запропонована нами розмальовка передусім адресована малечі, допитливій, непосидючій. Представлене видання корегує ставлення дитини до навколишнього середовища, вчить її цінувати і берегти створений Богом світ, застосовуючи у щоденному житті принципи, які зменшують вплив негативної діяльності на довкілля. Малюнки потребують кольорового довершення з боку дитини і мають на меті спрямувати підростаюче покоління на шлях віри, правди і добра, розвивають відповідальність за клімат нашої планети.

Розмальовка орієнтована для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. А, за бажанням, з нею корисно буде познайомитись і школярам середнього шкільного віку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.