Забудовники міні-ГЕС намагатимуться визнати збори та голосування громади Великого Бичкова недійсними.

Завтра, 9 квітня, об 11.00, у Закарпатському окружному адміністративному суді (Ужгород, пл. Б. Хмельницького, 21) відбудеться розгляд справи що до зборів, які відбулися у Будинку культури селища Великий Бичків Рахівського району, на яких громада селища проголосувала проти побудов міні-ГЕС на річці Шопурка, повідомляє zakarpattya.net.ua.

На суді забудовники намагатимуться визнати збори та голосування громади Великого Бичкова недійсними.

Позивачем у справі №260/219/19 є Мандзюк Ігор Васильович, відповідачем – Великобичківська селищна рада.

Суть позову: про визнання дій протиправними та скасування рішення.

Громада селища організовує автобус із Великого Бичкова, щоби бажаючі мали можливість бути присутніми на суді.

Для участі у засідані треба мати з собою паспорт.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, 26 січня 2019 року жителі смт Великий Бичків Рахівського району у місцевому будинку культури провели загальні збори громадян селища щодо проекту будівництва каскаду 7-ми малих гідроелектростанцій на річці Шопурка в межах та за межами їхнього населеного пункту.

З присутніх на зборах людей 600 висловилося “проти” спорудження міні-ГЕС на Шопурці і лише 1 – “за”.

На 13-ти кілометрах цієї гірської притоки Тиси інвестори збираються побудувати казкад з 9 МГЕС – 7 у Великому Бичкові й 2 – в Кобилецькій Поляні.

Українські науковці-природоохоронці Оксана Станкевич-Волосянчук, Дмитро Стефанишин, Тарас Микітчак, так і активісти Спільноти збереження Карпат. Врятуй Шопурку! виступають проти такого проекту з ряду причин. За їхніми переконаннями, наслідки яких матимуть негативний вплив не лише на екосистему цієї річки, а і на водний баланс найбільшої річки області – транскордонної Тиси.

Раніше в цих селах вже відбулися громадські обговорення ОВД, які мають чисто формальний характер й не здатні гарантувати збереження природи краю за умови впровадження тут великих інвестиційних проектів.

Загалом Закарпаттю в останні роки дуже “поталанило” стати полем битви між природою і бізнесом: окрім 9-ти МГЕС на Шопурці тут збираються поставити 34-ри 120-ти метрові вітряки на Боржаві й мега-курорт “Свидовець” на унікальному гірському масиві Свидовець в Карпатах.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.