1 травня відзначають дуже цікаві свята — Міжнародний день партизанського садівництва і Міжнародний день саджання соняхів

1 травня відзначають дуже цікаві свята — Міжнародний день партизанського садівництва і Міжнародний день саджання соняхів

«Зелені партизани» — неабияк войовнича назва, чи не так? Але не варто їх боятися, адже вся їхня звитяга спрямована на боротьбу із сірістю наших міст.

Партизанське садівництво — це вид громадської ініціативи, яка з’явилася в США в 1970-х роках і зараз поширилася по всьому світу.

А все розпочалося з того, що наприкінці 1960-х років американська влада стала штрафувати і заарештовувати тих мешканців міста, які несанкціоновано висаджували дерева і розбивали клумби поблизу багатоквартирних будинків. Тож особливо активні та обурені прихильники озеленення і прикрашання життєвого простору вигадали хитрий хід… Вони почали непомітно розкидати «бомби», зліплені з насіння квітів та поживного ґрунту. Так зародився рух «зелених партизанів», завдяки якому в найнесподіваніших місцях проростає свіжа зелень: травичка на дахах зупинок, соняхи на закинутих фабриках, гарбузи й дині на пустирях та жито у щілинах асфальту — все це витівки «зелених партизанів».

На щастя, небезпека бути оштрафованим уже не загрожує цим активістам — із 2007 року вони мають своє легальне свято. У цей день по всьому світу волонтери саджають соняшники — символ руху «міських фермерів».

Анна ГАВРИЛЮК, «День»

https://www.facebook.com/groups/flora.ukraine/permalink/2175554942552205/

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.