Скло, пластик та метал: на Воловеччині селяни вже майже вісім років сортують відходи

Віддають на переробку сміття, а за виручені гроші розвивають рідне село!

У Верхніх Воротах на Воловеччині селяни вже майже вісім років сортують відходи, а кошти, залучені від продажу вторсировини підприємцям, надходять до бюджету розвитку, а вивіз побутових залишків для людей безкоштовний! Михайло Грига каже, навіть, коли після дощу річка несе купу пластику, місцеві намагаються його збирати і складати в спеціальні контейнери.

Скло, пластик та метал складують в ось у такі бокси, їх у селищі 55. Сільський голова розповідає: вивозять шкідливий для довкілля непотріб кілька разів на рік.

Іван Грига погоджується – це вирішення лише невеликої частини з величезної проблеми засміченості села та околиць. Не всі селяни мають укладені договори на вивіз відходів

Наразі роздільний збір відходів працює вже в 17-ти населених пунктах Воловеччини, ще в десяти планують запровадити. У райдержадміністрації кажуть: сміттєва проблема – одна з найбільш гострих для гірського району. Тутешній полігон переповнений, де шукати місце для нового – не знають, мовляв через гірський рельєф нема достатньо просторих площ. А розробку проекту сучасного заводу не потягнуть. Тож щиро сподіваються на запровадження регіональної стратегії поводження з відходами, бо місце для їхнього вивезення майже вичерпалось.

Відколи почали сортувати, надприбутків Верхні Ворота не отримало, але за вісім років сума в майже сто тисяч гривень стала в нагоді при реалізації локальних спортивних проектів – наприклад, зведення спортмайданчика. Натомість обсяг сміття для вивезення на полігон біля Воловця зменшився майже на третину – це, переконані селяни, це і є головною користю.

https://kanalsirius.tv/sklo-plastyk-ta-metal-na-volovechchyni-seliany-vzhe-majzhe-visim-rokiv-sortuiut-vidkhody/?fbclid=IwAR1Cv1hhi04IBfz6G6cWUm8IFn_1oy-hzmy3ymQrCs7jk7LvjMvlWdyAwQg

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.