«Не існує ПЛАНети «Б»: українські активісти долучилися до всесвітнього кліматичного страйку

Українські учасники Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату біля будівлі Уряду, Київ, 24 травня 2019 рокуФото: 

Анастасія Власова/Громадське

Київські студенти та активісти долучилися до Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату Global Strike For Future. Подібні акції 24 травня відбулися у багатьох містах щонайменше 110 країн світу.

На кліматичні страйки молодих активістів свого часу надихнула 16-річна екоактівістка зі Швеції Грета Тунберг. Лідерку загальносвітового руху підлітків «шкільний страйк за клімат» у березні 2019 року номінували на Нобелівську премію миру. У січні вона приїхала на Всесвітній економічний форум у Давосі з акцією щодо захисту природи.

Акції #ClimateStrike набули справді світових масштабів і українська молодь вже не вперше приєднується до них. Група активістів ще в березні долучилася до акції.

Українські учасники Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату біля будівлі Уряду, Київ, 24 травня 2019 рокуФото: 

Учасники акції вимагають підвищення енергоефективності та переходу на відновлювальну енергетику, яка в останні 5 років стала дешевшою, ніж викопне паливо в багатьох країнах світу та залучає більшість інвестицій. Також вони просять впровадити пріоритетну та якісну кліматичну освіту для влади, вчителів та учнів, налагодити екологічну експертизу, скоротити викиди СО2 в усіх сферах.

Активісти наполягають на пріоритетності розвитку відновлюваної енергетики, а також правдивого висвітлення екологічних проблем у медіа. Крім того, українські екоактивісти вимагають визнати кліматичні зміни однією з першочергових державних проблем.

Українські учасники Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату біля будівлі Уряду, Київ, 24 травня 2019 рокуФото: 

Дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що для уникнення катастрофічних змін клімату, у світі повинні щороку інвестувати 2,4 трильйони доларів до 2035 року та повністю відмовитись від вугільних ТЕС до 2050 року. В організації Climate Transparency заявили, що жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

Українські учасники Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату біля будівлі Уряду, Київ, 24 травня 2019 року

https://hromadske.ua/posts/ne-isnuye-planeti-b-ukrayinski-aktivisti-doluchilisya-do-vsesvitnogo-klimatichnogo-strajku?fbclid=IwAR3mesNHEcAK39Ap3VmckJ_la7lBfZQDLdGhPZtOHot9VoW5JzmQXkX0pTU

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.