Ватикан — лідер у сфері управління відходами серед країн Європи. І хоче ставати ще екологічнішим!

16 ЛИПНЯ 2019

Share

Ватикан стає зоною, вільною від одноразового пластику, та зразком в управлінні відходами з рекордно високим відсотком роздільного збору сміття. Тільки 2 % спеціальних відходів не підлягають цьому процесу.

Останнім екологічним кроком є введення у Ватикані заборони на продаж одноразових предметів, таких, як стакани, тарілки та столові прибори.

За словами керівника ватиканського відділу комунального господарства та озеленення Рафаеля Ігнасіо Торніні, до кінця року найменша країна у світі буде повністю вільною від такого пластику.

Також зазначається, що у сфері сортування відходів, особливо спеціальних, Ватикан може бути моделлю й рекордсменом у впровадженні європейських стандартів.

Торніні повідомив італійське агентство «Ansa», що за перші шість місяців цього року 98 % спеціальних відходів відсортували в так званому еко-центрі, створеному три роки тому. «Мета — досягти 0 % несортованого сміття у 2020 р.», — додав він.

Дуже хороші результати відзначено також у сфері сегрегації звичайних міських відходів. «У 2016 р. ми перетнули межу 35 % і на сьогодні досягли 55 %», — пояснив глава комунальної служби. Зараз Ватикан поставив собі завдання досягти показника 75 % сегрегування сміття.

Вологі відходи і велика частина залишків після підрізання кущів у Ватиканських садах потрапляє в компостер.

«Те, що ми викидаємо, намагаємося використати повторно — це високоякісне добриво, що застосовується як у Ватикані, так і в Кастель Гандольфо», — пояснив Торніні. У резиденції Папи в селі поблизу Рима є невелике сільське господарство.

Джерело: RMF24

Джерело інформації: http://monitor-press.info/ua/categories/svit/34609-vatykan-pozbavliaietsia-odnorazovoho-plastyku?fbclid=IwAR0aXeQeemjnoEQMqkt81jf6StDJE6SAjF18QaH2zBofn6xrCTm1SiIzdbI

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.