Екологія об’єднує: як боротись за чисте довкілля, вчить новий фільм про Маріуполь

        Ключова ідея документальної серії про міста з проблемами довкілля – показати небайдужих активістів та їхній досвід боротьби

Фільм є другим у серії документалок про українські міста з екопроблемами. Перший був присвячений батьківщині нинішнього президента Зеленського – Кривому Рогу.

«ЭкоРубрика» є проєктом онлайн-видання «Рубрика», яке в березні 2018-го заснувала Анастасія Руденко, сама, до речі, родом зі Слов’янська. «Своим» Настя розповіла, що вразило у містах, де працювала команда фільму, як звичайні люди впливають на роботу величезних заводів і як робити теми довкілля медійними. Далі – її пряма мова.

Краудфандинг на проблемні репортажі

Команда «Рубрики» сформувалась з учасників громадських організацій, тому ми від початку позиціонуємось як видання для соціально активних людей. Також ми намацували свою нішу, експериментували з темами, і екологія прийшла органічно. Коли ми пишемо еконовинки, про екологічні стартапи, проблеми довкілля, це добре сприймається аудиторією, на це існує запит. Люди переросли наявну інфраструктуру та політику, яка це не враховує, бо, наприклад, є лише декларативний обов’язок сортувати сміття, і таких парадоксів багато.

Анастасія Руденко на тлі найбільшого в Україні металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» Зі зйомок фільмів «ЭкоРубрики»

Наш автор Олександр Ярощук запропонував створити серію матеріалів про екологію. Ми вирішили запустити краудфандинг на створення репортажів з українських міст з проблемами довкілля. Йшлося про п’ять міст: Кам’янське, Маріуполь, Кривий Ріг, Калуш і Запоріжжя. Я була здивована, що ми, доволі молоде видання, зібрали необхідні кошти. Так у нас на сайті з’явилася «ЭкоРубрика».

Без моралізаторства, снобізму і трагізму

Ми почали регулярно писати тексти про екологічні проблеми, робити інструкції, як кожен із нас може покращити стан довкілля: яким є друге життя відходів, як влаштувати суботник, сортувати сміття, утилізувати батарейки. Часто теми підказували самі читачі – вони писали, що їм цікаво дізнатися.

Ми намагаємось у веселій подачі, без моралізаторства і снобізму, без трагізму пояснювати, що можна зробити для довкілля. Постимо інфографіки, смішні тексти тощо. Це працює, абсолютно органічно у нас за місяць набралось більше 15 тисяч підписників.Екологія об’єднує людей. Коли ми робили фільми, то я побачила, що такі питання хвилюють і молодих активістів, міленіалів, і людей середнього віку, які хочуть змінити щось у своїх містах, щоб їхні діти дихали чистим повітрям, і більш літніх людей консервативних поглядів.       Ролик про п’ять маленьких кроків, які може зробити кожен, щоб допомогти Землі, набирає на «Фейсбуці» понад півтора мільйона переглядів. Такі показники здивували навіть самих авторів з медіапроєкту «ЭкоРубрика». І вже 15 липня вони випустять документальний фільм про Маріуполь і те, як активісти рятують місто від забруднення…

Марія ПРОКОПЕНКО, редакторка   Джерело  Джерело інформації: https://svoi.city/read/history/36580/ekologiya-obednue-yak-borotis-za-chiste-dovkillya-vchit-novij-film-pro-mariupol?fbclid=IwAR0v69ODLUrGh4ajKysT7d6icDPthM2Rp0Oj7FOyquYqbn0YL_eQ-8bzt88

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.