«Чисте довкілля – чисте сумління» 19-20 липня 2019 (с.Анталовці, Ужгородського району)

«Чисте довкілля – чисте сумління»

19-20 липня 2019 (с.Анталовці, Ужгородського району)

(пресс-реліз заходу)

Протестантський Інститут міждисциплінарних досліджень Гейдельберзького університету (Protestant Institut for Interdisciplinary Research (FEST)) – керівник проекту проф.Ганс Дифенбахер (Prof. Dr. Hans Diefenbacher), (Німеччина) у співпраці з «Syunik Development NGO», Вайоц Дзор (Вірменія) і Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород, Україна) в рамках проекту “Екологічна освіта і підвищення обізнаності в регіоні Вайоцдзор і в Закарпатті “Environmental Education and Awareness Building in Vayots Dzor Region of Armenia and in Zakarpatia Region of Ukraine” провів 19-20 липня семінар по відповідальному управлінню відходами в Духовному центрі Мукачівської греко-католицької єпархії, с. Анталовці Ужгородського району (вул. Миру, 1а), директор: прот. Василь КУЗЬМА.

В семінарі прийняли участь керівник cектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Біланич Михайло та старший науковий співробітник сектору Руслана Джахман.

Важливою частиною заходу було представлення екологічних виробів з дерева громадською організацією «Паралельний світ» – керівник Андрій Доніченко.

В рамках семінару молодь ознайомилась з основами відповідального поводження з відходами та важливістю такого підходу для збереження довкілля.

Після знайомства дітей та молоді літнього табору в катехитичному центрі з членами комісії з екології МГКЄ та духовної проповіді священика для дітей на тему екології душі, учасники переглянули два екопросвітницькі фільми про важливість відповідального поводження з відходами та важливості сортування сміття.

Старший науковий співробітник сектору природи Закарпатського обласного Краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького Руслана Джахман провела чудовий майстер-клас «Друге життя відходів», під час якого показала, як можна елементарно окремі  типи відходів перетворити в корисні і гарні речі, придатні до повсякденного вжиткуМайстер-клас особливо сподобався дітям, адже він запалює уяву і бажання створювати своїми руками щось нове і цікаве.

Керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей розповів детально про причини виникнення відходів, розвиток споживацтва у світі та важливість сортування відходів як елемент відповідального ставлення до природи та навіть запобігання кліматичним змінам.

Насамкінець діти і молодь настільки захопились бажанням долучитись до практичної допомоги природному довкіллю, що спільними зусиллями прибрали околиці біля катехитичного центру від сміття і в кінці розсортували його у спеціальні контейнери виготовлені організацією людей обмеженими можливостями «Паралельний світ», головою якої є Андрій Доніченко.

Саме практика екологічної поведінки, готовність не бути байдужим та активно діяти на захист природи, навіть у випадку відповідального ставлення до відходів та їх сортування в повсяденному житті є запорукою гармонійого та сталого розвитку всього суспільства.

Від імені Інституту еколого-релігійних студій для Духовного центру МГКЄ було передано багато цікавої тематичної просвітницької літератури для формування екологічного святогляду підростаючого покоління.

Від імені організаторів та всіх учасників заходу щиро дякуємо директору о. Василю Кузьмі за сприяння у проведенні такого цікавого і важливого тематичного заходу, де екологічні зусилля органічно пов*язуються з виховною роботою з дітьми та молоддю.

Важливо, що практика та досвід природохранної діяльності стають можливими завдяки співпраці та зусиллям екологічних, релігійних, наукових організацій Німеччини, Вірменії та України та спільними зусиллями сприяють згуртованості та взаємодії різних кластерів громадянського суспільства навколо відповідального ставлення до природи.

Інформаційна служба IERS-IRCEF

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.