Рекомендації управління органічними відходами

На изображении может находиться: 1 человек, улыбается, текст

Приблизно 30-50% усіх відходів — це органічні відходи, тобто залишки їжі: обрізки овочів, фруктів та зелені, недоїдки, зіпсовані продукти, кістки, інколи зів’ялі квіти, листя. Це класичний набір сміттєвого кошика в його органіному вияві. Що ж робити з таким сміттям та чи треба взагалі щось робити, адже здається, що ці відходи не створюють небезпеку.

Спершу варто зазначити, що будь-які відходи потребують правильного поводження з ними. І органічні — не виключення.
Перше і мінімальне, що варто робити з органічними відходами – це відокремлювати їх від вторсировини, тобто мати для для них окремий бак. Адже, якщо ви сортуєте метал, пластик, папір та скло, забруднення їжею або рідиною зведе нанівець ваші старання та дуже ускладнить роботу сортувальників на сортувальній лінії.

Як поводяться з органікою у просунутих країнах?
У таких країнах, як Німеччина або США, органіку збирають окремо (якщо ми не кажемо про приватний сектор), туди ж збирають опале листя, гілки дерев і таке інше, і у промислових масштабах в ангарах роблять або добриво, або біогаз.

Що робити зараз в Україні?
Поки в Україні не налагоджене централізоване збирання органічних відходів від населення, але вам шкода викидати цінний ресурс на смітник, можна спробувати компостувати.

Органічні відходи можна збирати у компостер та утворювати з них добриво, яким можна потім частувати ваші рослини на підвіконні або клумбу у дворі, або грядки на дачі вашої бабусі або на вашій дачі, чого ж вже там.

Але чому не можна просто викинути відходи їжі просто так, адже вони мають просто собі розкластись та й по всьому?
По-перше, потрапляючи на звалище, ці відходи продовжують утворювати метан, що в теплу пору року призводить до вибухів на звалищах, враховуючи, що там є не посортовані хімікати, метали, батарейки, це є дуже небезпечним для навколишнього середовища.

А по-друге, використовуючи залишки їжі, ми можемо забезпечити себе відносно недорогим газом та добривами, не витрачаючи на це нові ресурси природи. 
Давайте компостувати?

Джерело: https://www.facebook.com/WasteManagementCenter/photos/a.1613319315598383/2240323312897977/?type=3&theater

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.