Підвищення температури Світового океану збільшило концентрацію небезпечного для людини токсину

Підвищення температури Світового океану збільшило концентрацію небезпечного для людини токсину

Через підвищення температури води у Світовому океані та перевилов риби, концентрація метилртуті (MeHg) в організмі багатьох промислових видів морських хижаків зросла. Це може скоротити обсяг риби, придатної для вилову, через вміст в її організмі цієї токсичної для людини речовини, говориться в дослідженні групи вчених з США, Індії та Канади.

Метилртуть — це металоорганічний катіон ртуті, який накопичується в організмі як тварин та риб, так і людей, і призводить до хвороби Мінамата. Ця речовина часто акумулюється в океанічних мікроорганізмах, а потім потрапляє в організм морських хижих риб. В результаті вміст метилртуті в воді може бути в шість разів нижче, ніж в організмі риб.

Вченим вже відомо, що концентрація токсину в організмі хижих риб за останні роки зросла — тепер дослідники вирішили з’ясувати, які чинники впливають на цей процес.

Біологи змоделювали динаміку концентрації метилртуті в тканинах двох видів хижаків — атлантичної тріски та катрана. З’ясувалося, що на неї впливає занадто активний вилов риб: катрани перейшли з оселедця на кальмарів, а тріска — на омарів та безхребетних, в яких міститься більше метилртуті, ніж в оселедці. Але вагомим фактором стало глобальне потепління та підвищення температури води у Світовому океані.

Нагадаємо, що глобальна зміна клімату та зрушення в напрямках вітру різко підвищило рівень турбулентності, якому піддаються літаки, що виконують авіарейси. До такого висновку прийшли метеорологи з Університету Редінга, аналізуючи повітряні потоки над Атлантичним океаном.

Джерело: https://eco.lviv.life/ecology/335-pidvishchennya-temperaturi-svitovogo-okeanu-zbilshilo-kontsentratsiyu-nebezpechnogo-dlya-lyudini-toksinu.html?fbclid=IwAR2tCD355pg75Bhdnsd7oNBuvvWkv2zfpAX5YQyG578eCgfoEQI-LfI7VK4

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.