4 жовтня — Міжнародний День захисту тварин

4 жовтня Організація Об’єднаних Націй визначила як Міжнародний День захисту тварин.  Історія цього дня починається з 1925 року, коли його вперше організував у Берліні німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн.

Спочатку день захисту тварин проходив 24 березня, але в 1929 році його перенесли його на 4 жовтня. Ціммерманн активно просував свою ідею, і в 1931-му році прихильники руху захисту природи  на Міжнародному конгресі, що проходив в італійській Флоренції, враховуючи сумну динаміку розвитку відносин людини і природи, ініціювали установити щорічний  День тварин. Ця дата була вибрана на честь дня пам’яті відомого католицького священика Франциска Ассизького, який помер четвертого жовтня 1226-го року.

Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот, відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні. Згідно легенд, що дійшли до нашого часу, Франциск володів неймовірною здатністю спілкуватися з тваринами, які не тільки не завдавали йому шкоди, а й слухалися та розуміли  його. У зверненнях до вірників святий чернець просив не завдавати тваринам болю, берегти, любити та захищати їх. Франциск Ассизський був одним із перших захисників дикої природи.

В Україні Міжнародний день захисту тварин відзначається з 2000 року.   Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже в 66 країнах світу. В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб. Диким тваринам потрібна наша допомога, інакше прийде день, коли ми будемо їх бачити лише на картинках чи в неволі.

Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім’ї.  У дні нашої сучасності вже стало доброю традицією влаштовувати в цей день різноманітні масові заходи на тему охорони природи і тварин нашої планети. День тварин проводиться з метою підвищення свідомості суспільства щодо необхідності захисту нашого з вами навколишнього середовища, а так само з метою підвищення активності у сфері захисту тварин, якої потребують не тільки тварини дикої природи, а й наші домашні улюбленці.

Не залишається осторонь і Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького  від заходів на Всесвітній день захисту тварин. У п’ятницю, 4 жовтня для учнів 8 класу ЗОШ №12 м. Ужгорода (кл. керівник М. Д. Негер)  співробітники сектору природи проведуть освітньо-виховний захід «Подорож у Царство фауни», де школярі прослухають цікаву розповідь  про тварин, будуть мандрувати в залах експозиції  «Природа Закарпаття»,  дізнаються про тварин, які жили в минулому на Закарпатті, побачать тварин, занесених до Червоної книги України.

Олена Бучмей, старший науковий співробітник

 Закарпатського обласного краєзнавчого музею

 ім. Т. Легоцького

Джерело: http://dzerkalo-zakarpattya.com/?p=158097&fbclid=IwAR3IzUGsfCcuH9iYON4-QxYql-uvlL4Ss5x9vfjqHTk4wD6_ldnjevUp1HI

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.