Заключне слово Ребекки Хармс

на Міжнародній науково-практичній конференції «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття, спільними зусиллями Церков та громадських організацій», 28 вересня 2019 року, НПП «Синевир»


ПРЯМА МОВА: «Спочатку я хотіла б наголосити на необхідності екологічної освіти. В усіх дискусіях щодо сталого розвитку та сталого природокористування ця освіта відіграє найважливішу роль. Звісно, екологічна освіта є інвестицією в майбутнє, і тому ми не знаємо точно, чи принесе вона очікувану користь. Але я оптимістка, а тому я вірю в майбутнє наших дітей.
З іншого боку, незважаючи на згадані в сьогоднішніх дискусіях проблеми, збереження Карпатських лісів має бути пріоритетним завданням, це потрібно робити вже сьогодні. Бо не може бути так, коли весь світ переймається горінням бразильських лісів, проблеми українських лісів – пожежі, незаконне вирубування та ін. – просто ігноруються. Це неприпустимо.

Незважаючи на те, що Україна сьогодні знаходиться в важкому економічному стані, захист лісів та розвиток національних парків Карпат є її обов’язком, який одночасно є спільним для Європи та міжнародних організацій.
Але впровадження нових підходів та використання нових можливостей у природокористуванні та розвитку туризму в першу чергу залежить від самих українців та їхньої готовності до змін. Або вони приймуть їх, або ні – і тоді все залишиться по старому.
Я походжу з одного з найбідніших регіонів Західної Німеччини, тому я на власному досвіді знаю, що таке, коли звідси виїжджають молоді люди. Але я не вважаю, що розвиток туризму та інші аналогічні шляхи можуть повністю витіснити думки про виїзд з країни, бо навряд чи туризм принесе значні прибутки. Натомість, ми можемо дати людям багато ідей для саморозвитку та розумного підходу до життя. Головне – мати бажання.
Я скажу навіть дещо провокаційне. Для захисту Карпат необхідно, щоб не тільки національні парки, але і лісгоспи та організації інших форм лісогосподарювання, переходили до сталого природовикористання. Необхідно віднайти баланс між використанням природних ресурсів та їхнім відтворенням, бо не можна просто відмовитися від їхнього використання.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 71059683_702033133605042_7714711460705730560_n-1.jpg

Але звісно, я вважаю, що розвиток туризму – це правильний напрямок для України. Бо тут є потенціал не тільки з точки зору туристичної цікавості, але й цікавості до місцевої культури, про яку в Європі ще знають досить мало. І не тільки національні парки мають домовлятися та співпрацювати у цьому напрямку, це мають робити самі регіони, щоб управляти загальним туристичним потоком.

В Німеччині люди, займаючись сільським господарством, обов’язково враховують всі чинники, що впливають на довкілля: наприклад, баланс ґрунтових вод, збереження плодючості земель, інші. Вони часто витрачають свої гроші, щоб сприяти захисту природи. Звісно різні промислові підприємства платять за шкоду, що наносять природі – наприклад ті, що займаються відкритим видобуванням вугілля.
Звичайно, можна залучати до дискусії різні соціальні групи, але важливо, щоб ця сфера регулювалася законодавчо. А також важливо, щоб це питання було загалом соціально актуальним та постійно піднімалося у ЗМІ.
Я готова допомагати із підготовкою заявок в цій сфері. Я дуже зацікавлена в тому, що всі проекти, що сьогодні були представлені, були реалізованими.
Ми це можемо!»

Міжнародна науково-практична конференція «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття, спільними зусиллями Церков та громадських організацій», 27-30 вересня 2019 р., відбулася в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (NABU) і Інституту еколого-релігійних студій (IERS) в с. Синевир-Остріки, Синевирський національний природний парк. На конференції були представлені проміжні результати проекту що реалізується протягом 2019 року в партнерстві з «ТурІнформ Закарпаття» за підтримки та участі священників основних християнських конфесій України, та запропоновано варіанти розвитку проекту в майбутньому

Інформаційна служба IRCEF (Міжрелігійний природоохорониий громадянський форум Східної Європи) Ужгород, пл. А. Бачинського 1А.

Е-пошта: iers@ircef.org

ДОВІДКА:

Ребекка Хармс (нім. Rebecca Harms; нар. 7 грудня 1956, Гамброк біля Ільцена) — німецька політикиня (Союз 90/Партія Зелених Німеччини) та режисер-документаліст. З 2004 року Ребекка Гармс – депутатка Європейського парламенту, з 2016 року до 13 грудня 2016 року – співголова фракції Зелені/Європейський вільний альянс, потім співголова делегації у Парламентській асамблеї ЄВРОНЕСТ.

З часів ЄвроМайдану Ребекка є одним з найщиріших та найпалкіших прихильниць України в Європарламенті

(с) УкрІнформ (https://static.ukrinform.com/photos/2015_12/thumb_files/630_360_1449818802-7622.jpg)

А як одна з лідерок екологічного руху в Німеччині та ЄС вона докладає можливих зусиль в захисті Карпатських пралісів. 12 червня 2019 року пані Ребекка Хармс відгукнулась на нашу відозву ІРЦЕФ/ІЕРС, звернувшись до прем’єр-міністра України Гройсмана, з закликом звернути увагу уряду України на ризики скандальної забудови Боржавських полонин, а 28 вересня 2019 року пані Хармс взяла участь в рамках конференції ІЕРС та НАБУ в «польовому» огляді ситуації на Боржаві разом з Директором програм Східної Європи НАБУ Борисом Тихоміровим та депутатами Верховної Ради України:

– Ігорем Кривошеевим (Голова підкомітету Верховної Ради з питань подолання наслідків Чернобильської катастрофи. Ініціатор створення робочої групи з порятунку Карпатської полонини Боржава від промислової забудови);

– Олександром Мариковським (Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування);

та секретарем IRCEF (Міжрелігійний природоохорониий громадянський форум Східної Європи) Олександром Бокотеєм

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.