Інформаційне повідомлення і запрошення до участі у Першій Всеукраїнській науково-практичній конференції «Збереження природи і рекреаційно-туристичний розвиток Боржавських полонин в українських Карпатах»

10 жовтня 2019 р. у м. Ужгороді Закарпатської області відбудеться Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження природи і рекреаційно-туристичний розвиток Боржавських полонин в українських Карпатах».

Організаторами конференції виступили:

 • ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (біологічний факультет).
 • Коаліційне обєднання громадських організацій і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття»
 • Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття  – за чисте довкілля».
 • Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької Єпархії.
 • Міжнародний природоохоронний та громадянський Форум Східної Європи (ГО «Інститут еколого-релігійних студій».

Запланована до проведення Конференція відкриває серію форумів науковців, представників владних структур і органів місцевого самоврядування, представників релігійних організацій, експертів та розробників проектів розвитку територій, екологічної та природоохоронної громадськості України і Закарпаття зокрема. Ці форуми покликані стати постійним майданчиком для обговорень, дискусій та напрацювань пропозицій і проектів: щодо екологічно збалансованого та науково-обгрунтованого, туристично-рекреаційного розвитку унікального за ландшафтно-природними характеристиками субрегіону українських Карпат – Боржавських полонин, що охоплюють гірські території Міжгірського, Свалявського і Воловецького районів Закарпатської області; щодо підвищення духовно-етичного та ціннісно-виховного значення Природи Закарпаття і зокрема – субрегіону Боржавських полонин.

До участі в Конференції запрошуються: науковці університетів, академічних та інших наукових впроваджувальних установ і організацій, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування і їх асоціацій, народні депутати, урядовці, експерти, релігійні та громадські активісти України і зарубіжжя, що працюють у сферах екології та охорони Природи.

Перша Конференція організовується із завданнями швидкої і науково-обгрунтованої та консолідованої реакції вчених, експертів, правників і проектантів, громадських активістів України – на існуючі виклики і загрози гірській природі, екосистемам та ландшафтно-рекреаційному ресурсному потенціалу субрегіону Боржавських полонин – внаслідок просування масштабного проекту будівництва вітроелектростанції на 120 МВт на гірському хребті Боржавських полонин. Тому Оргкомітетом вітаються як особиста (очна), так і дистанційна (заочна) форми участі у Конференції, кожне з яких включає такі можливості:

 • Виступи із запрошеною або ініціативною доповіддю, повідомленням (для заочної участі – завчасне подання матеріалів доповіді або повідомлення).
 • Участь у дискусіях і обговореннях доповідей та напрацюванні Рекомендацій конференцій.
 • Включення матеріалів доповідей та повідомлень до Збірника публікацій Конференції (в електронному і друкованому видах)

Оргкомітетом рекомендована (вітається) така актуальна тематика доповідей і повідомлень (в контексті виникаючих ризиків і загроз від проекту вітроелектростанції):

 1. Розвиток природних територій Боржавських полонин в документах стратегічного і просторового планування на міжнародному, національному, регіональному та районному рівнях.
 2. Боржавські полонини як об’єкт національної (регіональної) і міжнародної екологічної мережі.
 3. Узагальнення результатів досліджень рослинного покриву та фауни Боржавських полонин, рекомендації щодо збереження біорізноманіття субрегіону та раціонального природокористування.
 4. Перспективи і пропозиції розширення територій природно-заповідного фонду в субрегіоні Боржавських полонин.
 5. Боржавські полонин і водозбірна мережа водотоків Закарпаття та техногенні загрози від масштабних будівельних робіт на гірському хребті.
 6. Нинішній стан і перспективи та проекти і прогнози розвитку туристично-рекреаційної сфери в субрегіоні Боржавських полонин.
 7. Духовно-етичне та ціннісно-виховне значення Боржавських полонин з позицій міжгенераційної справедливості та принципів сталого розвитку.
 8. Боржавські полонини як об’єкт особливої уваги науковців і економічної громадськості та громад на регіональному, національному та міжнародному рівнях.
 9. Інші актуальні теми (на розсуд учасників).

Для участі у Конференції достатньо заповнити в електронному виді Анкету (додаток 1) та якнайшвидше її надіслати на e-mail zakarpatya@ukr.net Вам буде невдовзі надіслана додатково Програма з вказанням місця проведення Конференції у м. Ужгороді 10 жовтня 2019 р. з 10.00 до 16.30 (з перервою на обід).

У додатку 2 надсилаємо вимоги до оформлення матеріалів доповідей до Збірника публікації Конференції (як для очної, так і заочної участі доповідачів). Участь у Конференції та затрати на редагування і видання Збірника публікацій для учасників безкоштовні.

Довідки по e-mail: zakarpatya@ukr.net і тел. 0506113315.

Співголови Оргкомітету конференції:

Ярослава Гасинець (біологічний ф-т УжНУ)

Олег Лукша  (ГО «Ноосфера»)

Оксана Станкевич-Волосянчук (ГО «Екосфера»)

Олександр Бокотей  ГО «Інститут еколого-релігійних студій»

Володимир Суран (Асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля»)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.