Прес-реліз

10 жовтня 2019р. у м.Ужгороді проходить Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження природи і рекреаційно-туристичний розвиток Боржавських полонин в українських Карпатах».

Місце проведення: конференц-зал Мукачівської греко-католицької єпархії поряд з Кафедральним                        собором.

Ініціаторами і організаторами Конференції виступили:

  • Біологічний факультет  Ужгородського національного університету.
  • Коаліційне об’єднання громадських організацій і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття»
  • Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля»
  • Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії
  • Міжнародний природоохоронний та громадянський Форум Східної Європи

(координатором є ГО «Інститут еколого-релігійних студій», м.Ужгород).

Темами наступних науково-практичних конференцій з проблем розвитку субрегіону Боржавських полонин визначено такі питання:

– Правові і містобудівні аспекти і проблеми розвитку цілісного гірського територіального комплексу Боржавських полонин в контекстах екологічного і планувального законодавства та міжнародних природоохоронних зобов’язань України.

– Розвиток Боржавських полонин як складова реалізації Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 рр. та Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат на період до 2023 року.

На двох пленарних засіданнях нинішньої Конференції буде заслухано доповіді науковців біологічного факультету УжНУ та інших наукових організацій м.Києва і Львова, присвячені як природоохоронним аспектам гірських територій Боржавських полонин, так і практичним питанням виникаючих ризиків і загроз та соціально-економічному обґрунтуванню розвитку рекреаційно-туристичної сфери цілісного гірського субрегіону Боржавських полонин.

Підведення підсумків роботи Конференції заплановано провести у форматі Круглого столу за участі також запрошених посадовців місцевих рад та мешканців субрегіону Боржавських полонин, представників туристичних і спортивних організацій, експертів і громадських активістів, студентів. Заплановано видати Збірник тез і доповідей Конференції.

Цілісний гірський субрегіон Боржавських полонин за ландшафтно-рекреаційним потенціалом, за вигідним географічним розташуванням і протяжністю гірських хребтів (близько 50 км), за доступністю і кліматичними умовами, за характеристиками природної цінності і біорізноманіття, за винятковим значенням в якості символічного капіталу і візитівки Закарпаття – немає аналогів в українських Карпатах.

Подібним за сукупним значенням характеристик у європейських Карпатах є географічний субрегіон Високі Татри у словацько-польському прикордонні.

Саме тому бережливому і раціональному розвитку гірського субрегіону Боржавських полонин належить приділити особливу увагу з боку усіх прогресивних суспільних кіл Закарпаття і всієї України.

Оргкомітет Конференції

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.