Тематичний захід «Чисте довкілля – чисте сумління»

30 жовтня 2019 року в рамках проекту «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатському регіоні України” Інститутом еколого-релігійних студій (ІЕРС)  в співпраці зі вчителями Ужгородської школи №9, співробітниками Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького та ГО «Паралельний світ» був проведений тематичний захід «Чисте довкілля – чисте сумління», який відбувся на базі ЗОШ №9 м. Ужгорода та на околицях с. Стрипа (Ужгородського району). Це був перший день Дводенного семінару, друга частина якого запланована для проведення в найближчий час.

Метою заходу було екопросвітництво дітей і молоді в сфері відповідального ставлення до відходів та збереження чистоти природного довкілля. Формування з молодих років відповідальності за створений Богом світ – природу.

 Зі вступного слова директора ІЕРС О. Бокотея учні довідалися про важливість роздільного сортування твердих побутових відходів та про їхню шкідливість для довкілля і людини, проглянули серію відеороликів про необхідність сортування відходів та їхню подальшу переробку з роз’яснювальним коментарем завідувача сектору природи М. Біланича.

Далі старший науковий співробітник сектору природи Р. Джахман провела чудовий майстер-клас на тему «Друге життя відходів», під час якого слухачі мали змогу навчитися перетворювати різного роду побутові ТПВ на цікаві сувеніри та практичні речі. Зі способами створення корисних виробів із відходів деревини учнів ознайомив голова громадської організації «Паралельний світ»Андрій Доніченко.

         Дуже важливим є те, що діти мали змогу допомогти природному навколишньому середовищу на практиці, взявши безпосередню участь в очистці природних ділянок довкілля від ТПВ та після всієї проробленої роботи активно відпочити, ознайомлюючись з осінньою природою околиць с. Стрипи.


Програма ЗАХОДУ «ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ – ЧИСТЕ СУМЛІННЯ»

30 жовтня 2019 (середа)

Мета заходу: екопросвітництво дітей і молоді в сфері відповідального ставлення до відходів та збереження чистоти природного довкілля. Формування з молодих років відповідальності за створений Богом світ – природу.

Місце проведення: школа №9, м. Ужгород; околиці с. Стрипа

Вікова аудиторія: учні 7–9-х класів.

9:00 – Вступне слово (Олександр Бокотей, ГО «Інститут еколого-релігійних студій»).

9:10 – Ознайомлювальний мультфільм про глобальну екологічну проблему забруднення природного довкілля та важливість сортування відходів (а також про те, що з ними відбувається в подальшій переробці) (М. Біланич).

9:25  – «Друге життя відходів» (Руслана Джахман, сектор природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею).

10:00 – Важливість роздільного сортування сміття і його особливості. Презентація наочних матеріалів за темою (Михайло Біланич (IERS), Андрій Доніченко («Паралельний світ»);

10:00 – Спільний виїзд в околиці для очищення прилеглої до лісу території від ТПВ та ознайомлення з живою природою. Відпочинок.

16:00 – Завершення акції.

Відповідальні: Олександр Бокотей, Марта Михайлець, Біланич М.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.