Екологічні активісти в ФРН підготували три конституційні скарги до уряду

Школярі та екологічні організації мають намір через Конституційний суд домогтися більш активних заходів Берліна щодо захисту клімата.Виступающіе за захист клімату активісти і екологічні організації мають намір примусити уряд Німеччини до прийняття більш дієвих заходів щодо захисту клімату за допомогою Конституційного суду. Організації «Грінпіс», Deutsche Umwelthilfe і Fridays for Future і ряд інших організацій представили в середу, 15 січня, в Берліні три конституційних скарги.

В даних позовах активісти вимагають перегляду і посилення прийнятого в грудні великого кліматичного пакету. «З сьогоднішнього дня стоїть питання і про те, чи узгоджується з Основним законом бездіяльність федерального уряду», – заявила представник руху «П’ятниці для майбутнього» (Fridays for Future) в Німеччині Луїза Нойбауер (Luisa Neubauer). За її словами, конституційні скарги є логічним кроком в рамках широкого протестного руху в 2019 році.

Одну з конституційних скарг підготували десять школярів з Німеччини. Уряд в Берліні не виконує свій обов’язок «гарантувати моє і наше майбутнє», зазначила один з її авторів, 15-річна Міріам Зібек (Miriam Siebek) зі Штутгарта. Замість цього воно, за словами школярки, приймає «кліматичний пакетик», що вселяє страх.

У свою чергу глава Deutsche Umwelthilfe Юрген Реш (Jürgen Resch) закликав уряд Німеччини покінчити з укладенням таємних домовленостей з бізнесом і концернами, зокрема, з автопромом. За його словами, прийняття дієвих заходів щодо захисту клімату цілком реально. «Дуже швидко піддається реалізації обмеження швидкості, як показує приклад Нідерландів», – вказав він.

Deutsche Umwelthilfe також закликала Берлін припинити перешкоджати розвитку «зеленої» енергетики, зокрема, вітрової енергії. Крім того, кліматично нейтральними повинні стати житлові будинки та інші будівлі, закликав далі Реш.

Кліматичний пакет Німеччини
Великий кліматичний пакет був прийнятий в кінці грудня. У числі іншого він передбачає зниження податку на додану вартість на залізничні перевезення з 1 січня 2020 року. Крім того, пільги (Pendlerpauschale), які індивідуально розраховуються за сумою транспортних витрат при поїздках з роботи і на роботу, з 2021 року виростуть на 5 євроцентів, починаючи з 21 кілометри шляху. А з 2024 року приєднається компенсація в розмірі 3 євроцентів за кожен кілометр.

C 2021 року в Німеччині з’являться сертифікати для компаній в транспортній та житлової сферах, що дають право на емісію певного обсягу СО2. Зараз подібні сертифікати діють для компаній в промисловій галузі. Таким чином, за тонну викидів транспортним компаніям і житловому сектору доведеться платити 25 євро. До 2025 року цей показник зросте до 55 євро.

Джерело :https://www.facenews.ua/news/2020/469983/?fbclid=IwAR0McSxI2p2oC86H3Ds3avhMlVz2RlpwnFD4ZoPB6ZIJ5oIiYT1d7QI_gvc

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.