Минуле десятиліття стало найтеплішим в історії спостережень

Минулий рік посів друге місце за середньою температурою, поступившись лише 2016 року.

Ілюстрація / REUTERS

Минуле десятиліття стало найтеплішим в історії спостережень вчених NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) починаючи з 1880 року. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу NASA. Повідомляється, що 2019 рік посів друге місце за середньою температурою, поступившись лише 2016 році. “Десятиліття, що завершилося, очевидно, є найтеплішим за історію спостережень. Починаючи з 1960 року кожне десятиліття було тепліше попереднього”, – заявив глава Інституту космічних досліджень імені Годдарда (входить у NASA) Гевін Шмідт. У дослідженні наголошується, що в 2019 році середня світова температура була на 0,95 градуса вище, ніж в середньому в 20 столітті, і на 1,11 градуса вище, ніж у 19 столітті. “Зростаючі температури у атмосфері і океані викликають продовження втрати маси (льодовиків) в Гренландії і Антарктиці та збільшення кількості таких екстремальних явищ, як теплові хвилі, пожежі, сильні опади”, – йдеться в повідомленні NASA.

REUTERS / NOAA

Раніше УНІАН повідомляв, що в Європі 2019 рік став найтеплішим в історії, середня температура на 1,2 градуса перевищила показник за період 1981-2010 роки.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/ecology/10832036-minule-desyatilittya-stalo-nayteplishim-v-istoriji-sposterezhen-vcheni.html

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.