ООН визнала право біженців просити притулку через глобальне потепління

ООН визнала право біженців просити притулку через глобальне потепління

Країни-члени ООН не можуть відмовляти біженцям у притулку, якщо їхнє життя виявилися під загрозою через кліматичні зміни.

До такого висновку прийшов Комітет з прав людини ООН, вперше розглянувши скаргу біженця, в якій причиною клопотання про притулок значилися кліматичні зміни, передає Deutsche Welle. Йдеться про скаргу жителя острівної держави Кірібаті Іоанна Тейтіота. У 2015 році він з дружиною і дітьми подав клопотання про надання притулку в Новій Зеландії, але йому відмовили. В результаті він поскаржився в ООН, вказавши, що підвищення рівня океану робить острова Кірібаті непридатними для проживання. В ООН погодилися, ухваливши, що влада третіх країн не має права депортувати шукачів притулку, якщо ситуація, що виникла в силу кліматичних умов на їхній батьківщині, ставить під загрозу життя. Це рішення ООН відкриває широкі перспективи для мігрантів, адже країни тепер не зможуть депортувати людей, які стикаються з обставинами, викликаними змінами клімату.

За даними ООН, близько 280 мільйонів осіб будуть змушені мігрувати через глобальне потепління на два градуси за Цельсієм.

Раніше вчені зробили прогноз про те, що 2019 й рік може стати найспекотнішим в історії людства у зв’язку з кліматичними змінами, і виявилися праві. Всесвітній банк інвестує сотні мільярдів на боротьбу з глобальним потеплінням.

Нагадаємо, у США розповіли, у скільки країні обійдеться боротьба із глобальним потеплінням. Вчені підрахували, у яку суму глобальне потепління обійдеться людству. Також було опубліковано перелік міст, які можуть зникнути з лиця землі через танення льодовиків.

Джерело: https://ua.news/ua/oon-pryznala-pravo-bezhentsev-prosyt-ubezhyshha-yz-za-globalnogo-poteplenyya/?fbclid=IwAR160aL4_pkJtIwT-_8fhFtFxEmCYRCIlFobG5mqbh9mLXi67_HXsdC-2RY

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.