АНОМАЛЬНА ЗИМА В УКРАЇНІ ТА ПОЖЕЖІ В АВСТРАЛІЇ. ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ЗАБРУДНЕННЯ ПЛАНЕТИ ТА ЯК ЙОГО ЗМЕНШИТИ

Найбільше забруднює планету Китай. У побут європейців вломилося нове поняття . Нова епоха масового вимирання. Людству дали десять років для порятунку дикої природи
“вуглецевий слід”. Його залишає будь-яка людина. Він є у підприємств і навіть  в кожного продукту, який ми споживаємо. Це – кількість СО2, яка утворилася під час виробництва, якщо йдеться про харчі, чи щоденному існуванні людей. Виявляється, що шкоду, яку ми завдаємо планеті майже щохвилини, можна значно зменшити.

Найбільший слід на планеті щороку залишає Китай. На другому місці – США. Далі – Індія і Росія. Україна – за обсягом викидів на 65 місці у світі.

Спеціалісти встановили, що найменше забруднюють планету найпростіші продукти. Приміром, коробка з яйцями з української ферми це мінімальний вуглецевий слід. А от китайське помело, яке везли через увесь океан, спаливши не одну тонну пального, це вже максимальний відбиток на екології.

Виробництво ялинок із нафти і китайських лампочок спричиняє викиди парникових газів, які розігрівають планету. Для того, аби її лихоманило як сьогодні, вистачило підвищення річної температури усього на один градус. І аномально тепла зима в Україні та пожежі в Австралії – найяскравіше тому підтвердження. Що таке “вуглецевий слід” та як завдавати планеті менше шкоди.

Зокрема, найбільше СО2 потрапляє до атмосфери під час виробництва енергії й пального. На другому місці лісове господарство, сюди входить і начебто екологічний картон. Далі – промисловість. За нею – транспорт і менш енергозатратні галузі. Замикає п’ятірку – утримування будинків і офісів.

Нині ж у суспільстві з’явилося нове трендове слово Flygskam, яке фактично означає “сором подорожувати літаками”. Адже, екологи вже давно визнали, що шкідливіше, аніж їздити за кермом, хіба що літати. А тому німкеня Катерина не лише сама відмовилася від перельотів, а й надає три додаткових дні відпустки усім своїм підлеглим, які подорожують потягом.

Її компанія доволі невеличка і складається всього з 11 людей. У приміщенні офісу на батареях встановлені регулятори опалення, а у принтері – перероблений папір.

Однак, в Україні також є громадяни, які щодня доводять, що жити екологічно можливо і у нас. До прикладу, Олександра має багаторазову чашку для кави, кокосові пластівці замість прального порошку, й губку для миття посуду, яку виростила сама.

На цьому дівчина не зупинилась і рік тому придбала хробаків, які перетворюють її сміття на корисний компост, аби взагалі нічого не викидати.

“Ми витратили всі ресурси, які планета здатна виробити за рік, десь посередині року – в липні. І далі ми вже почали жити в борг. Аби використовуємо те, що накопичилося, або беремо у наступних поколінь.”, – пояснює Тетяна Карп’юк, менеджерка проєктів усесвітнього фонду природи в Україні.

Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін?
Поняття “вуглецевого сліду” стало настільки популярним, що з’явилися навіть спеціальні додатки на телефоні, за допомогою яких можна підрахувати, наскільки кожен із нас шкодить довкіллю. Аби мінімізувати вплив на планету, слід банально завжди вимикати абсолютно всі електроприлади, частіше ходити пішки й купувати більше харчів на місцевому ринку.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/tsikavinki/anomalna-zima-v-ukrayini-ta-pozhezhi-v-avstraliyi-chim-zagrozhuye-zabrudnennya-planeti-ta-yak-yogo-zmenshiti-1478472.html

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.