Ялинки небезпечно викидати в смітник: що робити з деревом після свят

Більшість новорічних дерев після свят стали звичайним сміттям, але в Харкові гори зрізаних хвойних дерев в результаті стають паливом. Як це відбувається і куди можна здати свою ялинку, щоб вона не завдавала шкоди екології.

Чому ялинки небезпечно викидати в смітник
Після новорічних свят головний їх символ – ялинка – виявляється на звалищі. Іноді продавці, які не можуть продати все дерева до свят, просто залишають їх на вулиці. Так вони утворюють величезні стихійні звалища.

Крім того, що це неестетично, так ще й відверто небезпечно для екології. Існує думка, що ялинка на звалищі розкладається так само, як і в лісі. Але це не так. У природному середовищі дерево перегниває і контактує з повітрям, стаючи частиною екосистеми, добривом для інших дерев і будинком для тварин.

Але на звалищах ялинки втрачають можливість розкластися природним шляхом і замість того, щоб перетворитися в добриво, починають активно виділяти небезпечний газ – метан. Як відомо, метан підтримує процес горіння протягом довгого часу, тобто пожежа – це лише питання часу.

Чому ялинки небезпечно викидати на смітник
Чому ялинки небезпечно викидати на смітник?

The Carbon Trust підрахував вуглецевий слід двометрового дерева, яке виявилося на смітнику. Виявилося, що одна ялинка викидає в атмосферу 16 кілограм вуглекислого газу. Наприклад, середній показник вуглецевого сліду британців становить близько 10 тисяч кілограмів щорічно.

Кращий вихід – правильна утилізація ялинки
Зараз по всій Україні працюють спеціальні пункти утилізації новорічних дерев. Працює це так: люди або приносять непотрібні дерева пунктів переробки, або просто залишають біля сміттєвих баків. Після цього комунальники збирають ялинки, везуть їх на спеціальні майданчики, де і відбувається процес переробки. Згодом знімають забуті іграшки і готують стовбури до обробки.

Кращий вихід – правильна утилізація ялинки / Фото: The Village Ukraine

З вантажівки хвойних дерев виходить більше 3 кубометрів тріски. Її використовують як паливо і теплу підстилку для тварин. Подрібнену деревину і гілки городяни можуть забрати з комунального підприємства по переробці побутових відходів безкоштовно. Пункти переробки ялинок працюватимуть ще приблизно два тижні.

Куди принести новорічне дерево
Якщо ви хочете здати ялинку на переробку самостійно – шукайте, де це можна зробити за такими адресами:

Если вы хотите сдать елку на переработку самостоятельно – ищите, где это можно сделать по ссылкам:

Джерело:https://24tv.ua/ru/elki_opasno_vybrasyvat_v_musornik_chto_delat_s_elkoj_posle_prazdnikov_n1268361

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.