Інформаційний захід по відповідальному управлінню відходами для вихованців Великоберезнянської школи-інтернату

Зважаючи на те, що за останні десятиліття суттєво змінився склад побутового сміття (раніше це були, в основному, органічні рештки, а сьогодні – пластик та інші синтетичні вироби, скло, метал, дерево і папір, елементи живлення) та значно зросла його кількість.

Сміття, не утилізоване відповідним шляхом, несе в собі великі небезпеки і ризики для природного довкілля. Відтак, важливість роздільного збору сміття приводить до зменшення обсягів утворених відходів, а також дозволяє збільшити використання вторинної сировини, яка є в складі твердих побутових відходів.

Тому для учнівшколи-інтернату Великого Березного співробітниками Інституту  еколого-релігійних студій (Бокотей Олександр)  був проведений інформаційний захід по відповідальному управлінню відходами та роздільному їх сортуванню.

Його метою є сформувати в учнів навички по відповідальному поводженню з ТПВ задля створення системи сортування сміття та значення повторної його переробки. Вважаємо, що саме з молодого віку слід починати виховання відповідального поводження з відходами та збереження чистоти природного довкілля, а також формування відповідальності за створений Богом світ – природу з молодих років.

Під час інформаційного заходу для вихованців інтернату були проведені майстер-класи щодо способів зменшення побутових відходів, а старший наук. співроб. Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького  Джахман Р. В. провела майстер-клас по наданню відходам «другого життя». Під час тренінгу особливо наголошувалось на збереженні в чистоті водойм краю, зокрема річок, чистоті лісів, а також окультуреного людиною природного простору.  Надзвичайно важливо доносити до молодого покоління значення річок і водойм взагалі, вчити їх берегти річку та інші водойми і розуміти їх важливі функції для нашого існування.

Інформаційний захід охопив близько 45 учнів, які із захопленням та щирістю сприймали та засвоювали матеріал, намагались брати активну участь у заході і на завершення учасники змогли прийняти участь в конкурсі і власноруч виготовити авторські вироби із відходів.  Надзвичайно важливо для сталого виховання свідомості учнівського колективу була презентація навчальних стендів які унаочнюють значення теоретичного та практичного сортування сміття. Навчальні стенди (виготовлені ГО “Паралельний світ” керівник Доніченко Андрій) організатори залишили в подарунок Школі-інтернату з надією, що вони допоможуть підростаючому поколінню формувати відповідальність за створений Творцем – світ.  Школа-інтернат також отримала в подарунок весь перелік екологічної літератури – виданий Інститутом еколого-релігійних студій.

Захід проводився в рамках Міжнародного проекту:«Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород) з Syunik development NGO (Вайоц-Дзор) під кураторством Протестантського Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau).

Висловлюємо щиру подяку управлінню освіти Великого Березного (к.б.н. Кваковська Інна), а також керівництву школи-інтернату  – Ромочуській Іванні Іванівні за співпрацю.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.