
Приблизно 20 тонн, або мільйон відпрацьованих батарейок, 11 березня вирушили з Києва до Румунії. Це перша партія батарейок в українській історії, яка буде перероблена без шкоди для навколишнього середовища
Вивезення та переробку батарейок оплатили великі торгові мережі, в яких вони продаються. Також до фінансування приєдналися близько 100 компаній і організацій, які збирали використані батарейки, наголосила очільниця руху «Батарейки, здавайтеся!» Любов Колосовська, пише «Радіо Свобода».
Київська міська державна адміністрація також налагодила збір батарейок в столиці, і готується вивозити до переробників власну партію цих відходів, об’ємом не менше 70 тонн.
Чим небезпечні використані батарейки?
За результатами українських і західних досліджень, одна батарейка забруднює важкими металами і солями до 16 квадратних метрів ґрунту. В Україні немає жодного підприємства, яке офіційно переробляє батарейки, єдине експериментальне виробництво у Львові імало невеликі масштаби і закрилося.
До слова, перша партія батарейок, які відправили до Румунії, – це лише 1% від обсягу, який імпортують в Україну щорічно.
Що вимагають активісти?
Активісти закликають Верховну Раду прийняти вже поданий в неї законопроект номер 2207-1, який регламентує використання батарейок, і зобов’язує фінансувати переробку тих, хто їх виробляє і продає. Зараз українські закони не передбачають європейських підходів до поводження з такими відходами.
Що стосується інвестування в українську переробку, то вона буде можлива лише після того, коли всі виробники і продавці батарейок в Україні будуть відповідати за їх збір і платити за утилізацію.
Проєкт # БатарейкіЗдавайтеся! -підготував дере в Україні партію відпрацьованіх батарейок для утілізації.Спеціальна фура з ними вірушіть на переробній завод до Румунії. 1млн батарейок, бл.20тонн. Роки збирання, оформлення дозволів. До цього ніхто їх НЕ Вивезення, кажуть організатори.