Вперше використані батарейки з України поїхали на перероботки в Румунію

Приблизно 20 тонн, або мільйон відпрацьованих батарейок, 11 березня вирушили з Києва до Румунії. Це перша партія батарейок в українській історії, яка буде перероблена без шкоди для навколишнього середовища

Вивезення та переробку батарейок оплатили великі торгові мережі, в яких вони продаються. Також до фінансування приєдналися близько 100 компаній і організацій, які збирали використані батарейки, наголосила очільниця руху «Батарейки, здавайтеся!» Любов Колосовська, пише «Радіо Свобода».

Київська міська державна адміністрація також налагодила збір батарейок в столиці, і готується вивозити до переробників власну партію цих відходів, об’ємом не менше 70 тонн.

Чим небезпечні використані батарейки?

За результатами українських і західних досліджень, одна батарейка забруднює важкими металами і солями до 16 квадратних метрів ґрунту. В Україні немає жодного підприємства, яке офіційно переробляє батарейки, єдине експериментальне виробництво у Львові імало невеликі масштаби і закрилося.

До слова, перша партія батарейок, які відправили до Румунії, – це лише 1% від обсягу, який імпортують в Україну щорічно.

Що вимагають активісти?

Активісти закликають Верховну Раду прийняти вже поданий в неї законопроект номер 2207-1, який регламентує використання батарейок, і зобов’язує фінансувати переробку тих, хто їх виробляє і продає. Зараз українські закони не передбачають європейських підходів до поводження з такими відходами.

Що стосується інвестування в українську переробку, то вона буде можлива лише після того, коли всі виробники і продавці батарейок в Україні будуть відповідати за їх збір і платити за утилізацію.

Проєкт # БатарейкіЗдавайтеся! -підготував дере в Україні партію відпрацьованіх батарейок для утілізації.Спеціальна фура з ними вірушіть на переробній завод до Румунії. 1млн батарейок, бл.20тонн. Роки збирання, оформлення дозволів. До цього ніхто їх НЕ Вивезення, кажуть організатори.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

Джерело:https://24tv.ua/ru/vpervye_ispolzovannye_batarejki_iz_ukrainy_poehali_na_pererobotku_v_rumyniju_n1295698

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.