Синоптик назвала найбільшу загрозу аномальної весни

Великий дефіцит опадів влітку, восени минулого року та взимку загрожує нестачею води для українців. Це вже відбувається і весною. Тому синоптиків найбільше зараз тривожить посуха.

«Загроза дефіциту води справді є для українців. По-друге, втрати урожаю можуть бути не від заморозків, а саме від посухи. Поверхневий шар грунту практично випаровується. А зараз саме велика надія на сільське господарство, бо промисловість практично зупинилась через карантин. Фермери правильно роблять, що уже засівають поля і мають забезпечити додатковим зрошенням рослин, щоб отримати стабільний врожай. Знайомі ще з січня питають, коли вже можна садити картоплю, — говорить завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Протягом квітня та травня очікують температурні гойдалки – то холоднішатиме, то теплішатиме. Загалом весна може бути теплою. Кліматологи світу давно говорять, що всі місяці весни будуть аномально теплими. Питання лише – наскільки. Це зрозуміємо в кінці травня, зазначає Балабух.

«Циклони, які приходять в Україну, несуть похолодання та вітри, які випаровують вологу з грунту. Треба стежити за прогнозом погоди. Більш точний дають на 5 днів, — каже кліматолог. — Подруга в Італії каже, що у них вже цвітуть дерева. Передали заморозки. Вони на деревах розвішують невеличкі пластмасові пляшки з водою. Замерзає спочатку вода і тоді виділяється тепло. Повітря стає теплішим навколо пляшки. Це дозволяє захистити цвіт дерев від холоду».

Джерело: http://dzerkalo-zakarpattya.com/?p=170514%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA&fbclid=IwAR1Dq-VcW4mm4tf1WU91PpwDtmYgWGmpNdzH_re6GUoFTCkBpPU8OWLeTIQ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.