Закарпатські єпископи закликають закарпатців не знищувати першоцвіти

Закарпатські єпископи закликають всіх закарпатців не знищувати весняні першоцвіти

На жаль, напередодні жіночого Дня майже по всій області ведеться несанкціонована торгівля рідкісними першоцвітами. При цьому ведеться безперешкодно, бо поліція не має можливості фіксувати такі порушення.

З приводу знищення першоцвітів до закарпатців звернулися єпископи.

ДОРОГІ БРАТИ Й СЕСТРИ В ХРИСТІ!
Чудова природа з її величезним розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ подарована нам Господом Богом і тому людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна, як зіницю ока, берегти ці даровані нам Творцем блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті?
Наступила весна з її першими ознаками: зацвіли проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки.
Варто задуматися над таким питанням, а що ми знаємо про ці квіти? Так, дійсно, ми дуже мало знаємо про ці дивні рослини, яким не страшні ні раптовий сніг, ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувалися. Ці ніжні, витончені, немов ожилі сніжинки, квіти є символами пробудження природи, величності творчого задуму Бога Творця, відродження життя, врешті-решт сподівань на краще майбутнє.
Чи радіємо ми, дивлячись на лісові галявини, всипані білими й фіолетовими квітами? На жаль, багато хто з нас, в силу певних обставин, частіше думає про те, як би їх зірвати й вигідно продати.
В жодному випадку робити цього не можна! Адже кількість населення на Землі з року в рік зростає, а ділянки первісної природи скорочуються, а разом з тим стає все менше місць, де збереглися й ростуть первоцвіти.
Люди масово зривають квіти, а особливо непоправної шкоди Творінню завдають, коли виривають рослини разом з цибулинами. Навіть зрізання квітів без цибулин шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.
Не дарма вчені включили усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин) до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени, тощо. Переважна більшість первоцвітів, які зараз продаються, по-браконьєрському знищені в місцях зростання і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.
Хто дав нам право знищувати те, що створено нашим Творцем, Господом Богом? Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, відмінним від того, як ми беремо в природи хлібні злаки, садові фрукти, деревину….. Призадумаймось і даймо можливість природі жити за своїми законами, не перешкоджаймо її правилам життя! Любімо самі й учімо своїх дітей поважати Боже Створіння − природу, а своїх ближніх остерігаймо від цього, існуючого ще і в наш час різновиду браконьєрства!
Наголошуємо, що купуючи червонокнижні види первоцвітів, ми купуємо браконьєрський товар. Тож, чи потрібні нашим близьким та коханим такі подарунки? У момент, коли у Вас з’являється думка придбати букетик пролісків чи дібровних тюльпанів, щоб подарувати ніжні квіти дорогій Вам людині, задумайтеся, що саме Ви даруєте! Букетик первоцвітів принесе лише ілюзію радості, а потому – розчарування і смуток, коли квіти почнуть швидко в’янути.
Якщо бачимо вже зірвані квіти у продажу, це означає, що зло вже звершилося без нас: замість кожного проданого букетика браконьєри зриватимуть нові квіти. Тому нам, як свідомим християнам, дуже важливо розірвати це коло нищення. Саме Пропозиція кожного з нас може стати ключовою. Отже просімо у Бога в молитвах дар мудрості, щоб дбайливо ставитись до його створіння як і до наших ближніх.
Владика МІЛАН
Мукачівський єпископ, голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії
Голова комісії з екології та мігрантів
Римсько-католицької конференції єпископів України,
єпископ Мукачівської дієцезії Антал МАЙНЕК

 

http://prozak.info/index.php/ZHittya/Ekologiya/Zakarpats-ki-episkopi-zaklikayut-zakarpatciv-ne-znischuvati-pershocviti

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.